Czy będziesz miał emeryturę jak Donald?

0

Większość z nas pracuje na b2b, co często jest związane z opłacaniem najniższej możliwej składki emerytalnej. Pracownicy IT będą pobierać głodowe emerytury, a weźcie pod uwagę, że czas szybko leci. Siedzimy godzinami przed komputerem, zdrowie jeżeli o to nie zadbamy się posypie. Zawał, udar, czy nowotwór to niemal pewny scenariusz dla ludzi, którzy tyle czasu spędzają przed kompem. Jak ktoś będzie miał pecha może się to zdarzyć jeszcze przed emeryturą. Czy i co robicie aby zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich bliskich?

1

Chcę kupić minimum 10 mieszkań i też jakieś oszczędności na IKE, giełda. No i też jakiś biznes swój rzeczy oszczędzić jeszcze więcej a może nawet nie musieć przechodzić na emeryturę

1

iwestuj w broń, pięść, nóż, karabin
jeszcze ciepłe skarperty i cytując klasyka
"posłuchaj co mówię, miej zawsze dobre obuwie"
K44 niedozajebania, prawdziwy polski rap :D

0

Wszyscy z pokolenia dzisiejszych trzydziestolatków będą mieli głodowe emerytury. Obecnie stopień zastąpienia to 50%, do 2080 ma spaść poniżej 25%. Takżę za ~30 lat będzie może 30%? I to oczywiście z założeniem, że płaciłeś na UOP przez czterdzieści, czy tam czterdzieści pięć lat.

2

Zawał, udar, czy nowotwór to niemal pewny scenariusz dla ludzi, którzy tyle czasu spędzają przed kompem.

Nowotwór?

Przez WiFi over 5G czy czytanie 4p?

1

a co ma tusk do emerytur to nie łapię?

1
Haskell napisał(a):

Czy i co robicie aby zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich bliskich?

  • Zwiększam przychody
  • Inwestuję nadwyżki (tutaj można osobny temat poświęcić "jak inwestujecie" xd) - SP500, bitcoin, konta oszczędnościowe, przymierzam się też do wejścia na rynek nieruchomości
1

Mam 27 lat. Od 3 lat zapełniam IKE a także inwestuję w giełdę długoterminowo. Generalnie bardzo się cieszę, że o finansach osobistych dowiedziałem się będąc w młodym wieku. Jednak każdy rok znacząco poprawia moc procentu składanego. O emeryturę przestałem się już martwić - te kilka baniek będzie ;)

Bardziej zacząłem się martwić czy może nie inwestuję teraz za dużo... może bardziej powinienem korzystać z życia póki jestem młody :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1