Budowa domu - kogo się poradzić

0
Saalin napisał(a):

Jak już wymieniamy się radami to polecam pisać jak najwięcej umów, a te które podpisujemy konsultować z prawnikami i zastrzegać kary umowne za przekroczenie terminów. Budowlańcy potrafią nie pokazywać się na budowie parę miesięcy, a później próbują podnosić stawkę, bo w międzyczasie materiały czy robocizna podwykonawców podrożała.

Stawki lepiej ustawiać ryczałtowo z góry lub obmiar przed robotą, tak żeby było z góry wiadomo ile jest do zapłaty. Stawki weryfikować w kilku miejscach, jak już pisałem w innym wątku potrafią się różnić kilkukrotnie.

Tutaj kluczowe jest żeby nie płacić ekipie za niewykonane prace, albo nawet już wykonane. Trzeba dążyć do sytuacji żebyś to ty jako wykonawca zalegał im z płatnością za już wykonane prace, wtedy ekipa będzie miała po co wracać na budowę, a jeżeli mimo to będzie zwlekać to po prostu zatrudniasz innych ludzi, a starej ekipie dziękujesz.

Można to osiągnąć bardzo łatwo, np. uzasadniając, że czekasz na decyzję banku, następną transzę itd. Wiele firm zgadza się pracować bez płatności z góry i czekają na pieniądze. Widać wyraźne ochłodzenie na rynku i teraz to firmy szukają roboty, a nie odwrotnie jak jeszcze było do niedawna.

0

A gdyby tak zrobić outsourcing budowlany hindusom?

1

Pokręć się po okolicy i popytaj kto sąsiadom budował. Najlepszych nie ma w internecie, bo mają wystarczająco dużo roboty z polecenia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1