Emigracja prewencyjna przed wojną

0

Jako że jest pewna szansa że Rosja zajmie lub podporządkuje sobie Ukraine kto z was myślał żeby już teraz na spokojnie się ewakuować tak jakby na stałe?
Trochę też z racji tego że historia i czasy obecne pokazują że ten region ma duży potencjał żeby być obszarem wojennym na przyszłość.

2

Portugalia - tani, sloneczny kraj na drugim koncu Europy, mozna pracowac zdalnie i zyc na dobrym poziomie. Historycznie podczas WWII neutralny, jedyne ewentualne zagrozenie od strony Hiszpanii. Jak Europa kontynentalna zacznie sie walic mozna samolotem/statkiem uciekac w rozne w kierunki. Dalej do Europy na wyspy (Irlandia, Islandia itp.), Afryka (Maroko) albo obie Ameryki.

3
smieszekheheszek napisał(a):

Trochę też z racji tego że historia i czasy obecne pokazują że ten region ma duży potencjał żeby być obszarem wojennym na przyszłość.

To tylko wojna konwencjonalna. Jak polecą atomy to nie będzie to mieć najmniejszego znaczenia gdzie mieszkasz, jak i przy bardzo mocno nasilonej wojnie gospodarczej lub cybernetycznej.

11

Prewencyjnie można nawet nie wychodzić z domu, żeby nas auto nie potrąciło na drodze. Stąd nie widzę sensu zamartwiać się takimi myślami, jeśli nie ma ku temu mocnych przesłanek.

1

Myślę, że to trudna i duża decyzja, więc lepiej mieć rozkminioną reakcję przynajmniej na jeden następny stopień na drabinie eskalacyjnej. Tak więc teraz jest czas, żeby zacząć traktować problem poważnie, a jak sytuacja zacznie się zaogniać, robić dokładniejsze plany (o ile nie zamierza się zostać oczywiście).

0

Ja bym sobie przypomniał co się działo jeszcze w styczniu i jakie wojny toczyły się nawet tu na forum odnośnie sytuacji w Polsce. To już był wystarczający powód, by rozważać emigrację. Teraz trochę ucichło przez wojnę, co nie znaczy, że jest bardzo drogo, brak służby zdrowia i nie ma żadnych szans na emerytury dla pokolenia obecnych 25-40 latków.

4

oho, zaraz sie zacznie temat polskiej polityki i wam go zfasadinuja xDD

2

Ta ankieta jest TENDENCYJNA i jest tylko dla kogoś, komu Ojczyzna śmierdzi.
Nigdy nie rozważałem wyjazdu na stałe i nie rozważam. Rozważam inne opcje, jak już naprawdę się spartoli.

Tak więc, gdzie jest do jasnej cholery opcja - nigdzie się nie ruszam i zostaję bronić swojej Ojczyzny?

1

Ta ankieta jednak zbyt dobrze zrobiona nie jest. Ja np Myślałem o emigracji z powodu potencjalnego zagrożenia wojną w przyszłości, ale Dopóki nie ma bezpośredniego zagrożenia wojną w Polsce nigdzie się nie ruszam.

2

Zagrożenie wojną ze strony rosji było na mojej liście na miejscu 11. gdy emigrowałem parę lat temu. Teraz pewnie by wskoczyło gdzieś na miejsce 5. bo jest trochę bardziej realne. Nadal jest wiele lepszych powodów żeby emigrować, jak na przykład partia rządząca

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1