Co gdyby jednak zamknęli Facebooka?

0

Wiadomo, że nie zamkną. Ale w świetle toczącej się w Internecie dyskusji wyraźnie zmierzającej w kierunku wykopania Zuckerberga możliwie jak najszybciej, mam wrażenie, że znowu Europejczycy biorą się za problem od d**y strony. Najpierw zakazać, a potem zastanawiać się co dalej. Stan Internetu jest kiepski, tu się zgadzam, ale jakie mamy przesłanki żeby twierdzić, że bez Facebooka będzie lepszy?

Załóżmy więc, że Facebook znika od jutra. Co by się wtedy stało? Czy Grażynki z grupek kół różańcowych ochoczo zabiorą się na konfigurację Nginx'a na VPS'ie w OVH aby kontunuować katolicki dyskurs na własnym forum? Czy Wordpressa czeka ponowny rozkwit w wyniku napływu żądnych kontaktu z klientami właścicieli zakładów fryzjerskich? Czy powinnyśmy się w niedługim czasie spodziewać europejskiego przedsiębiorcy na białym koniu który magicznie przebrnie przez legislacyjny koszmar związany z przetwarzaniem danych osobowych i wykreuje nową platformę na której wszyscy będziemy szczęśliwi? Zapraszam do dyskusji.

1
iteredi napisał(a):

Załóżmy więc, że Facebook znika od jutra. Co by się wtedy stało? Czy Grażynki z grupek kół różańcowych ochoczo zabiorą się na konfigurację Nginx'a na VPS'ie w OVH aby kontunuować katolicki dyskurs na własnym forum?

No właśnie, kogo by zabolało to że FB już nie ma? Ja przerzuciłem się na 4p, TT i LI i bym pewnie nawet nie zauważył zamknięcia FB. Żona siedzi na Insta. Czy Insta też wywalą? To by żonę zabolało. Wszyscy jedzeniowi ludzie tam siedzą. Zarówno jedzący jak i gotujący. Młodzi też już z FB nie korzystają bo wolą TikToka. Chociaż USA przetrwało zakaz TikToka. Czy ktoś wie co tam jest teraz zamiast TikToka?

4

Gdyby tak się stało, to pierwsze co to kupiłbym akcje Przema znanego z "phpBB modified by Przemo"

0

TikTok w USA chyba zrobił to przed czym się FB broni, czyli musiał podpisać umowę z jakąś firmą z USA, która obsługuje userów z USA

2

Jedyne co mnie łączy z FB to messenger. Profilu praktycznie nie używam, od czasami coś skomentuje. Przestałem z tego korzystać ze względu na lewacką politykę i ogólna cenzurę wypowiedzi. Zdecydowanie wole przebywać tutaj - Oprócz funu zawsze się też człowiek czegoś ciekawego dowie / nauczy ;)

4

Mnóstwo małych, rękodzielniczych biznesów działa na FB. Osoby je prowadzące zbudowały sobie już renomę i sieć klientów w tym miejscu. Wykopanie FB negatywnie odbiłoby się na tej grupie, ale o takiej drobnicy nigdy nikt nie myśli.

0

Rynek nie cierpi próżni i szybko pojawił by się nowy portal który by go zastąpił. A dla tylu milionów użytkowników czy mogłaby być lepsza reklama niż "Następca Facebooka"?

Dla wielu nietechnicznych osób wystarczyła by właśnie informacja że "To jest ten nowy Facebook" i uderzali by masowo.

0
  1. Tak na poważnie - ten tekst FB był czymś bardzo słabo przemyślanym i narobi im więcej szkody niż pożytku. Mianowicie UE została postawiona pod ścianą, z żądaniem podporządkowania się Facebookowi. W ten sposób IMO zamknęli możliwość polubownego załatwienia sprawy na zasadzie "zostawmy furtkę dla FB". No chyba, że próbowali to tak załatwić i nie wyszło.
  2. Co zamiast FB? https://albicla.com :D Tak ogólnie to nie wierzę, że Meta odpuści rynek europejski, ale jakby tak się zdarzyło - to bardzo szybko wejdzie konkurencja, która dziurę zapełni.
  3. W tym wszystkim najśmieszniejsza jest karta "małe i średnie biznesy ucierpią najbardziej". Jasne, sporo firm prowadzi biznes za pośrednictwem FB, ale po chwilowym szoku one przeniosą się gdzieś indziej.
0

Zuckerberg wróciłby na statek matka i poddał się pokucie

4

Już od wielu miesięcy, śledząc grupy i osoby związane z biznesem, ale nie z IT, widzę jeden powtarzany w kółko temat - miej plan B (najczęściej newsletter) bo nigdy nie wiesz, kiedy FB zawiesi Ci konto. Więc w sumie oni (Meta) już wcześniej, głupimi awariami i zawieszaniem bez przyczyny wielu kont, tylko dlatego, że jakiś algorytm akurat miał gorszy prąd w sieci, zachęcali ludzi do przygotowania się na zniknięcie z platformy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1