Wątek przeniesiony 2022-03-11 22:33 z Flame przez furious programming.

Wojna na Ukrainie

12

Mnie PORAŻA jak trzeba być TĘPYM, OGRANICZONYM albo po prostu NEGUJĄCYM RZECZYWISTOĆ, by odmawiać Ukrainie pomocy w przypadku Polaków czy Niemców. Chyba już nikt nie pamięta, że ruskie wojaki jeszcze niedawno stacjonowały w Berlinie i że Niemcy są tylko o rzut kamieniem od granicy z Rosją czy Ukrainą. Bolą Was te sankcje? Po kieszeni daje? W zimę będzie trzeba ograniczać grzanie i grzać tylko w chłodniejsze dni albo wyłączać ogrzewanie w ciągu dnia? To sobie może wyobraźcie co się będzie działo jeśli tej ruskiej swołoczy nie weźmie się za mordę (bo tylko taki język ruskie wojsko i ruscy decydenci rozumieją. Sporo rosyjskich obywateli zresztą też). Jakie wtedy będą skutki. Sankcje na Rosję i ich wpływ na budżet to jest nic w porównaniu do tego co się będzie działo, gdy Rosja pójdzie na Zachód, tyle że czym dalej na Zachodzie, tym w długim terminie ta horda będzie silniejsza. I tym większy będzie koszt przeciwstawienia się jej.

Każdy będzie marzył o tym, by dało się tych agresorów wyprzeć choćby poświęcając większość swoich zasobów finansowych (sporo osób straci wszystko, niektórzy też bliskich i własne życia), a kilka pp wyższa inflacja (jak dzisiaj) w zamian za przepędzenie rosyjskich oddziałów to będzie brzmiało jak coś niedorzecznego. A nikt nie będzie już pamiętał, że kiedyś dało się czymś takim śmiesznym obronić.

0

Lotem błyskawicy rozprzestrzenia się filmik jak ruski mongoł kastruje (jądra i penis) ukraińskiego żołnierza nożem do tapet. Nie polecam oglądać :(

1
ToTomki napisał(a):

Mnie PORAŻA jak trzeba być TĘPYM, OGRANICZONYM albo po prostu NEGUJĄCYM RZECZYWISTOĆ, by odmawiać Ukrainie pomocy w przypadku Polaków czy Niemców.

Obecna klasa polityczna Niemiec wyrosła z licznych niemieckich organizacji i partii o profilu socjalistycznym i komunistycznym, które na przestrzeni lat sympatyzowały z ZSRR, a później z Rosją. Angela Merkel była w młodości członkinią Wolnej Młodzieży Niemieckiej, czyli młodzieżówki partii Socjalistyczna Partia Jedności Niemiec - partii komunistycznej która powstała z połączenia Socjalistycznej Partii Niemiec (SPD) oraz Komunistycznej Partii Niemiec (KPD). Po upadku NRD wschodnioniemiecka SPD połączyła się z zachodnioniemiecką. Z kolei Scholz od lat jest członkiem zachodnioniemieckiej SPD. SPD to partia która ma tradycje marksistowskie, a krótko po wojnie w doktrynie partii na pierwszym miejscu stawiała zjednoczenie Niemiec, nieuznanie granicy na Odrze, sceptycyzm wobec EWG i NATO. W latach 60 partia SPD zmieniła kierunek m.in. zorientowała się na wschód. Po objęciu władzy przez SPD rząd RFN zawarł porozumienia z ZSRR i socjalistycznymi władzami w Polsce (uznanie granicy). W 1998 roku SPD po wielu latach w opozycji powróciła do władzy pod wodzą Gerharda Schrodera. Dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi w 2005 roku Niemcy podpisały porozumienie o budowie Nord Stream. Po wyborach Schroder stracił fotel kanclerza, ale za to objął stanowisko w kontrolowanej przez Rosjan spółce Nord Stream AG powołanej do budowy gazociągu.

1

W najnowszym opracowaniu naukowym uniwersytetu Yale, autorzy dochodzą do wniosku że zachodnie sankcje paraliżują rosyjską gospodarkę, wbrew retoryce Moskwy.

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=4167193

2

Nienawidziłem rosji i ruskich od dawna, ale po tym co zrobil ten barbarzynca to jestem po prostu w szoku jakie to jest bydło.

0

Ocenianie Konfy przez pryzmat Brauna to trochę jak ocenianie Koalicji Obywatelskiej na podstawie Inicjatywy Polskiej(tak, takie coś istnieje).

Czemu to jest w temacie o Ukrainie?

0

lol

Amnesty Intl held a protest in Warsaw demanding that migrants from Belarus be let in. Their numbers have risen sharply in recent weeks, with Lithuania reporting 100 ppl a day and seeking help from the army. This time Russia is likely to be involved, as they all have Russian visas

https://twitter.com/TadeuszGiczan/status/1555835192828481536

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0