Czy to wypalenie?

1

Cześć,
od jakiegoś czasu straciłem totalnie motywację do pracy. Kiedyś byłem mega zaangażowany w każdy projekt, starałem się go znać na wylot - a nawet sięgałem w kompetencje innych zespołów. Wraz z awansami, rozwojem i zmianą pracy zacząłem zarabiać coraz więcej i jednocześnie ludzie z którymi pracuję przestali być równie zmotywowani dookoła mnie. Mam teraz wrażenie, że wszyscy dookoła się strasznie obijają i udziela się też to mi. Nawet po pracy nie mam ochoty się przez to już rozwijać ani szukać nowych wyzwań, sprawdzać technologii tak jak to było kiedyś. Do tego nie mogę się pozbyć głosu w głowie, który powtarza mi, że ciągle nie wiem wystarczająco dużo a moje projekty komercyjne wcale nie są takie rozwojowe. Pewnie ktoś z was już przechodził przez taki okres w życiu, sam nie jestem w stanie się z tego wyciągnąć. Myślę o jakiejś terapii. Może macie jakieś rady z własnego doświadczenia?

(tak dla szerszego kontekstu - pracuję dla zagranicy, remote z Polski)

1

Myślę o jakiejś terapii. Może macie jakieś rady z własnego doświadczenia?

Tak, mam jedną - załóż firmę i rozwijaj ją. Ale nie firmę wyrobnika B2B dla innych, tylko firmę która oferuje produkt/usługę.
Lepszej terapii nie znajdziesz ;-)

Ktoś tu nie tak dawno narzekał, że mają super-mega-ciekawy projekt, ale trafiają do nich tylko leniuszki.
Macie coś wspólnego :)

1

Denerwuje Cie ze inni sie obijaja? Zostań konsultantem i bierz kase za analizy czyichś błędów (security, wydajność, architektura).
Zarobisz i jeszcze kogos skrytykujesz, win-win.

2

Może zwyczajnie masz taki a nie inny projekt - Ludzie mają taki a nie inny styl pracy i nikt tego nie rozlicza / kontroluje.

To nie jest wypalenie a jedynie potwierdzenie pewnego powiedzenia - Z kim przystajesz, takim się stajesz :)

Moja rada jest taka, mam nawet dwie:

  • Urlop, przerwa od IT. Zajmij się sobą - sport, wycieczki, ogólnie typowe odchamienie się. Naładuj akumulatory i na świeżaka wejdź w projekt. Nabierzesz głodu i chęci.
  • Zmień środowisko (prace, projekt)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1