mBank biuro maklerskie

1

Siemka, czy ktoś ma może w mBanku zarówno konto maklerskie, jak i konto maklerskie w ramach IKE? Jak to działa? To są 2 osobne konta, czy jedno, ale są różne "konteksty"?

2

Jest jeszcze bardziej skomplikowanie, bo w mBanku możesz mieć konto eMakler (to najprostsze zakładane z poziomu konta bankowego) oraz osobne konto w Biurze Maklerskim - nie wiem o które Ci chodzi ;)

Jeśli o eMakler, to możesz mieć "normalne" eMakler, do tego osobne na IKE, osobne na IKZE i nawet kolejne konta eMakler dla dowolnego konta bankowego w mbanku. wtedy po lewej wybierasz sobie konto z dropdowna i na nim się poruszasz - działa to bezproblemowo.

0

Obecnie nie jestem klientem mBanku, chciałbym założyć te konta maklerskie (w ramach IKE oraz "normalne") bez konta osobistego.

2

Ogólnie możesz mieć dowolną ilość kont - emakler, IKE emakler, IKZE emakler - masz po prostu przełącznik w usłudze maklerskiej, gdzie z dropdowna wybierasz usługę i przenosi Ci do odpowiedniego panelu. Interfejs jest praktycznie identyczny, ale konta masz osobne - różne numery rachunków do wpłat itp.

Edit - konto osobiste chyba nie jest wymagane, ale warto je mieć bo coś tam wtedy chyba taniej można ogarnąć, a póki nie masz karty to jest zupełnie darmowe. Ja mam konto z saledem 0 od początku i nie ma z tym problemu - żadnych opłat nie doliczali póki co.

0

Po co ci ike skoro chcesz i tak sam grać? Na ike będziesz miał albo minimalne zyski albo straty.

1
mr_jaro napisał(a):

Po co ci ike skoro chcesz i tak sam grać? Na ike będziesz miał albo minimalne zyski albo straty.

Skąd w ogóle taki pogląd i takie podejście?

3

@mr_jaro: przecież na IKE/IKZE masz normalny rachunek maklerski - grasz dokładnie tak samo jak na zwykłym. Jedyna różnica to preferencje podatkowe.

0

@hadwao: no nie wiem, z moich informacji wynika zupełnie co innego dlatego kompletnie odpuściłem temat ike.

1

Polecam w takim razie zbadać - technicznie IKE/IKZE jest tylko opakowaniem na usługę dającym preferencje podatkowe. Sam usługa działa tak jak usługa podstawowa. Możesz mieć zarówno rachunek maklerski jak i zwykłą lokatę czy fundusz, możesz kupować obligacje skarbowe itd. Ja na swoim koncie maklerskim mam dokładnie te same opcje co na koncie maklerskim IKE. W IKE kupuję na przykład ETF'y zagraniczne. Żona z kolei ma IKE w PKO BP i kupuje standardowe obligacje skarbowe dla osób indywidualnych.

2

Dwa oddzielne konta, bo przecież to musi być oddzielnie ewidencjonowane ze względów prawnych.
Ale login ten sam, obsługuje się też tak samo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1