Krzesła Herman Miller - Co myślicie

0

Hej, czy ktoś z forum posiada jakieś ergonomiczne krzesło Hermana Millera i może podzielić się opinią? Trochę ludzi mówi, że spoko a inni, że jednak szkoda kasy. Jednak gdy tyle czasu spędza się przed kompem może warto? Jakie macie zdanie na ten temat, czy systemy Hermana Millera są warte tej ceny?

0

Sprawdzałeś ile teraz kosztują? Jak ostatnio patrzyłem to było to z około 6k. Jak na coś na czym siedzisz 8h dziennie i co ma bezpośredni wpływ na twój kręgosłup itp. to nie jest aż tak dużo, zwłaszcza jak się amortyzuje na na przykład 5+ lat.

Najważniejszy aspekt jednak pozostaje, siatka nie jest dla wszystkich. Trzeba posiedzieć na takim fotelu z kilka h i dopiero potem podjąć decyzję. Do tego siatka się rozciąga, trzeba wymieniać ale z wymianą w HM nie powinno być problemów.

Ostatnio kupowałem fotel (to był szczyt fali covid), więc byłem zmuszony kupić 100% zdalnie i najlepiej bez odsyłania (mój stary fotel po 6 miechach zdalnej zaczął mi dawać w kość [ogonową]). Kupiłem dosłownie ten sam model który miałem w pracy, z tego tylko powodu że był mi znany. Nie jest to ani super dobry model, ani nie ma jakiś super funkcji poza standardem (zagłówek, odchylane oparacie, regulacja przód-tył, miękkość oparcia) - ale ma taką zaletę że spędziłem na nim ponad 2 lata w pracy i po prostu się sprawdzał. 0 bólu pleców, zero niewygody, nawet zagłówek z którymi zazwyczaj mam problem nie był skopany.

Tak więc radzę w jakiś sposób wypróbować i jak będzie pasował to można kupić. Teraz każdy ma 15k+ więc 6k to nie problem...

0
0xmarcin napisał(a):

Do tego siatka się rozciąga, trzeba wymieniać ale z wymianą w HM nie powinno być problemów.

Nie zgadzam się z tobą, 7 lat temu kupiłem fotel siatkowy za 1500 zł nie HMa, ale solidny mam go do dziś i siatka wygląda jak w dniu zakupu nie rozciągnęła się w ogóle więc ciężko mi uwierzyć że siatka za 6 tysięcy od HMa się rozciągnie.

0

Pewnie sporo zależy od sposobu użytkowania. Ja kiedyś miałem w pracy fotel z siatką, lubiłem wtedy siedzieć z podwiniętą nogą (niezdrowe) i było czuć że się siatka rozciągnęła. Czy to był aero - raczej nie.
Problemy z siatką ogólnie: https://www.btod.com/blog/mesh-office-chair-problems/ - Czy ten problem dotyczy Aeron'ów nie wiem. Może ktoś ma, to niech się wypowie. Na pewno nie warto zamiatać tego typu kwestii pod dywan z tego co widzę na amazonie większość review 5 star, ale są i gorsze...

1
0xmarcin napisał(a):

z tego co widzę na amazonie większość review 5 star, ale są i gorsze...

Zawsze trzeba pamiętać, że większość gorzej się zna i ma mniejsze oczekiwania do produktu, niż mniejszość :]
To co łykają masy, nie przejdzie u wymagającego klienta.

1

Jako że posiadam to się wypowiem:

Chodzi o to że siatka jest wygodna i czuć ten przyjemny chłodek, ale sama rama na której siatka się opiera jest twarda. Także kolana powinny znajdować się jakieś 2cm +- nad tą ramą w każdym innym wypadku będziecie siedzieć jak na krawędzi deski. W moim przypadku bez podnóżka nie da rady siedzieć.

PS. Na koniec w kwestii wygody (tak to jest drewno):screenshot-20230123191504.png

0

Ja mam rozmiar C. konkretnie ten model:
https://sklep.k-r.pl/pl/p/Herman-Miller-Aeron-C-Mineral-Satin/57
Skórzane podłokietniki naprawdę robią robotę.
Jeszcze zagłówek planuje dokupić (kolejne 1k...)

Spoko jest. Gdyby nie to że gwarancja 12 lat + to że wrzuciłem w koszty to bym nie kupił.

0

@Korges: Przekombinowane...

screenshot-20230124131852.png

Im więcej mechanizmów, tym większa szansa, że coś nawali, rozklekocze się itd.
Gwarancja nie działa natychmiastowo i wymaga poświęcenia czasu.
Pewnie jakoś też trzeba zapakować fotel dla kuriera, co przy takich gabarytach nie jest bezproblemowe...

0

Chińczyki pewnie klepią te "fotele" za 50-100$ (Z tego co widzę to głównie plastik, ewentualnie jakieś syntetyczne szmaty plus trochę metalu w elementach nośnych), a potem wielce uczeni programiści, sól tej ziemi, elita intelektualna ludzkości kupują to z przebiciem 1000% bo myślą że jak taki fotel kosztuje 6000 zł to jest jakaś kosmiczna technologia lecząca kręgosłup. Jprdl...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1