B2B, kredyt, leasing

0

Od września przechodzę na B2B i mam kilka pytań. Po pierwsze, jeżeli chodzi o leasing, z tego co dzwoniłem do kilku miejsc to nie było problemu by dostać leasing nawet 1 dnia po założeniu działalności, mozliwa jednak jest odpowiednio większa wpłata początkowa. Gorzej sytuacja wygląda z kredytem hipotecznym, różne banki mówiły że działalność musi działać od 12 do nawet 24 miesięcy.
Pierwsze więc pytanie - znacie banki które ten termin mają krótszy?
No i druga sprawa, czy rzeczywiście nie ma innej opcji jak odczekać ten okres czasu? Dodam tylko, że nowa umowa B2B będzie na czas niekoreślony.
I ostatnie pytanie, czy fakt że wezmę auto w leasing, może wpłynąć na warunki kredytu hipotecznego jakie uzyskam? Jeżeli tak, to w jakim stopniu? Wiem, że to zależy mocno od indywidualnej sytuacji i banku, ale interesują mnie Wasze doświadczenia w tej kwestii.

1

Wiesz że przez nowy ład ani auta ani nieruchomości nie będą zbyt opłącalne?

0

Rata leasingu na pewno wpływa na zdolność kredytową, raczej nie na warunki samego kredytu.

Teraz jesteś na UoP? To weź hipoteczny, potem leasing jak już na B2B przejdziesz.

0

@somekind: Nie wiem jak w innych bankach, ale w ING powiedzieli, że jeżeli jestem obecnie w okresie wypowiedzenia, to już nie dostanę kredytu, a od września muszę odczekać 12 miesięcy.

Rata leasingu na pewno wpływa na zdolność kredytową, raczej nie na warunki samego kredytu.

Czyli np. dostanę max 500k zamiast 600k? Dodam, że celuje w ratę leasingu w wysokości max około 10% przychodów

1

@Emdzej93: znam osoby, które dostały kredyt hipoteczny w mBanku przy działalności prowadzonej przez <12 miesięcy i mając wcześniej kilka lat pracy na UoP w tej samej branży. Może nic się nie zmieniło od ~2-3 lat w tym względzie.

2

Zarabiasz - dajmy na to - 10 000 zł. Za leasing płacisz 1000 zł. Dodatkowo musisz określić swoje inne wydatki (czynsz, dzieci, żona, jedzenie, podatki ;)). Na tej podstawie bank określa że na życie zostaje Ci 5000 zł. Zdolność kredytową wylicza na podstawie tych 5000 zł.

Mało tego. Jeżeli masz karte kredytową to bardzo obniża ona zdolność. Jeżeli karta ma limit 5000 zł, ale z tej karty korzystasz sporadycznie to bank zakłada, że w każdej chwili możesz zadłużyć się na te 5000 zł. Radzę obniżyć limit albo zamknąć kartę jeżeli chcesz podwyższyć zarobki.

Jeżeli masz JDG to przy staraniu o kredyt będziesz musiał dostarczyć masę papierów:

  • PIT za poprzednie lata
  • KPiR
  • zaświadczenie z ZUS oraz US

Jeżeli więc zależy Ci na wysokiej zdolności to radzę nie robić kosztów. Nie kupować nic na fakturę tak aby Twój przychód był największy. Analitycy sprawdzą wydatki Twojej firmy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0