Wątek przeniesiony 2021-01-12 21:49 z Hardware/Software przez cerrato.

Czy unikacie chińskich produktów by nie wspierać Chin?

1

Chiny staja sie coraz wieksza potega gospodarcza i moga w pewnym momencie probowac stlamsic nasza cywilizacje i kulture. Czy unikacie z tego powodu kupowania produktow firm bezposrednio zwiazanych z chinskim rzadem, by nie wspierac ich finansowo? Czy uwazacie, ze warto z tego powodu doplacic do produktow innych firm, np. koreanskich, amerykanskich?

6

Po tych cyrkach z amerykańskimi korporacjami teraz to ja chyba zacznę jednak wspierać chińskie produkty, bo trzeba jakiejs przeciwwagi.

1

Nie, sam jak tylko się to opłaca korzystam z np. aliexpress. Cena i wsparcie jeżeli jest mi potrzebne (gwarancje, reklamacje), reszta jest dla mnie nieistotna

2

Wbrew twierdzeniom prawicowych populistów, nie sądze, aby kapitał miał narodowość.

0

Jeżeli chodzi o hardware to się nie da, nawet iPhone są designed in california, made in china. Sporo też kupuję na aliexpress ostatnio dostałem czytnik smart-cart za jakieś 30pln z dostawą, miodzio. Jedyne czemu nie ufam to sterownikom które przychodzą z takim sprzętem, no ale jako że ja i tak próbuje to podpinać pod linuxa to nie ma nawet pokusy żeby tych sterowników użyć.

Generalnie Chiny się teraz rozpychają na arenie międzynarodowej polecam książkę: https://www.amazon.co.uk/Sile[...]uence-Australia/dp/1743794800
Myślę że polska raczej bardziej powinna się obawiać rosji niż chin. Natomiast strach australijczyków w pełni rozumiem.

5

Wyrzuc z domu wszystko co jest maid in chaina i zobacz co ci zostanie

0

Czerwono to widzę...

1

Raczej nie ma opcji, gdy wszystko jest

0

Ja raczej nie sprawdzam skąd są rzeczy które kupuję

0

Nie chodzi o wszelkie produkty “made in China”, tylko o produkty zaprojektowane i wykonane w Chinach, np. Huawei, Xiaomi etc. Gdy kupujemy np. sprzęt od Apple, to Chiny zarabiaja jedynie na manualnej produkcji, a pozostały zysk trafia do USA.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0