linkedin zdjęcie

0

Czy warto dodawać zdjęcie na linkedin aby dostawać więcej ofert? Czy to nie ma znaczenie?

9

To zależy jakie zdjęcie wstawisz.

Jeżeli się postarasz, to możesz nawet zredukować oferty do 0.

1

Różne zdjęcia ludzie wstawiają - czasem takie jakby modele, czasem profesjonalne w garniaku etc, czasem zbliżenie na twarz, czasem cała sylwetka. Ja wrzuciłem foto na którym mam banana na twarzy i chyba służy xddddd

8

To zależy jak ktoś wygląda :) Ja jestem mega przystojny więc mi na pewno pomaga, ale jak ktoś jest brzydki to może lepiej nie.

5

A mnie zawsze zastanawiał dopisek do ogłoszeń: " CV ze zdjęciem ". Aż się prosi o jakiś landszaft lub zdjęcie psa... ;)

1
Marcin.Miga napisał(a):

A mnie zawsze zastanawiał dopisek do ogłoszeń: " CV ze zdjęciem ".

Ale w tym wątku mowa o LinkedIn, nie o CV. W CV nie mam zdjęcia, bo w firmach spoza Polski, rekruterzy będą mogli być pozwani za to, że dokonali wyboru na podstawie zdjęcia, co łamie równość xd

1

Ja od kiedy usunąłem zdjęcie, to zauważyłem spadek otrzymywanych ofert, a zwłaszcza zaproszeń od rekruterów, więc coś w tym jest.
A zdjęcie wcześniej miałem potworne, źle wykadrowane, łeb ledwo mieścił się w tym ich kółeczku.

0

Niby na świecie przyjęte jest nie wysyłania CV ze zdjęciem ale u nas jest odwrotnie.
Samo zdjęcie już dużo mówi o osobie i czy traktować ją poważnie, więc myślę, że warto tutaj zainwestować czas, a nawet fundusze by mieć profesjonalne u fotografa (i nie paszportowe).
Przeglądałem niedawno różne CV i zaskoczyło mnie jakie zdjęcia ludzie wysyłają... np w zwykłym t-shirtcie, czy kurtce. Zdecydowanie nie jest to profesjonalne w świecie IT i takich osób na rozmowę bym nie zaprosił. Niby programista ma kodzić, a nie wyglądać... ale jeśli ma słabe zdjęcie (nie w kwestiach urody) to się boję zobaczyć jak wygląda jego kod.

1

Nie wiem jak dla rekruterów ale dla mnie profile na linkedin bez zdjęcia to są takie g...profile wydmuszki - jak automatycznie generowana strona z powtarzającymi się słowami kluczowymi pod seo, setki takich profili bez żadnych detali, różniące się tylko nazwiskiem - widać że osoba założyła tam konto bo musiała, albo może tylko chciała zobaczyć profile innych i nie traktuje tego poważnie; to może być setne konto tej samej osoby zrobione tylko do stalkowania (bo kiedyś linkedin za darmo pokazywał każdemu kto wchodzi na jego profil).
Jak jest zdjęcie to od razu widać że za profilem stoi prawdziwa osoba i jakoś tak profil nabiera znaczenia i charakteru.

Ale zdesperowany rekruter na pewno i tak wyśle ofertę tak więc nie wiem czy ma to dla nich znaczenie

2

@wasiu:

np w zwykłym t-shirtcie, czy kurtce. Zdecydowanie nie jest to profesjonalne w świecie IT i takich osób na rozmowę bym nie zaprosił.

To ciekawe, bo kilka razy spotkałem się z opinią, że niektórzy preferują down dressing na np. spotkaniach, bo "garniaków" ludzie traktują jakby Ci im chcieli coś wcisnąć/sprzedać.

Nawet na 4p była o tym chyba dyskusja, ale nie mogę znaleźć - @katelx kojarzysz może?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1