Jak sprawdzic czy ebook jest pospisany?

0

Czesc, kupilem kilka ebookow i chcialbym podzielic sie nimi z kolezanka. Jak moge sprawdzic czy ebook jest gdzies podpisany moim imieniem lub nazwiskiem, emailem?

0

Ogólnie ebook to jest plik tekstowy z metadanymi, więc po prostu (zakładając, że UNIX):

$ strings ebook.mobi | grep 'Imie Nazwisko'

Albo dowolny edytor tesktowy i ctrl+F

0

Często te informacje znajdują się na początku książki: na jedne ze stron jest informacja o właścicielu. Czy jest to gdzieś zaszyte w samym ebook i nie jest widoczne dla użytkownika ,to pewne zależy od dostawcy. Wszystkie ebooki jakie kupowałem w Polsce oraz za granicą (Amazon, Ms Press) posiadają takie dane.

0

Wlasnie nie widze nigdzie imienia nazwiska ani emaila.

1

Publikacje elektroniczne mogą być zabezpieczone DRM (u nas praktycznie nie stosowany) lub posiadać znak wodny (opis lakoniczny: https://biz.legimi.com/pl/uslugi/watermark/)

Możesz założyć na 99% że plik kupiony w polskiej księgarni posiada zaszyte informacje dla kogo stworzona jest kopia, nawet jeśli nie podane wprost.

Tu masz infografike: https://virtualo.pl/static/images/responsive/legal/antypiracimy_infografika.jpg

wiec przeczytaj regulamin sklepu w którym dokonałes zakupu.

Ja osobiście "pożyczam" zakupione ebooki tylko osobom co do których mam zaufanie, że nie pszczą tego dalej.

0

Raczej nie wydaje mi się, żeby w ogólnym przypadku łatwo było znaleźć lub usunąć taki znak wodny. Przecież każda księgarnia elektroniczna może sobie dość prosto sklecić coś takiego, choćby np. kodować ich wewnętrzny identyfikator klienta wstawionymi dodatkowo spacjami w całym tekście książki. Mogą też zmieniać okresowo sposoby kodowania, bo nie ma to wpływu na zdolność odczytywania plików przez programy do formatów ebookowych.

0

Hej, spróbuj zrobić grep na display:none. Ja sprawdziłem na jednej książce i znalazło ten sam tag <div style='padding:0;border:0;text-indent:0;line-height:normal;margin:0 1cm 0.5cm 1cm;font-size:0pt;color:#FFFFFF;text-decoration:none;text-align:left;background:none;display:none;'>, w którym był ten sam identyfikator. Znalazło 8 takich wpisów, z czego 6 to prawdopodobnie rozdziały, każdy osobno, 1 na spis treści i ostatni pewnie jakieś metadane.

W regulaminie jednej księgarni jest zapis, że każdy ebook jest oznakowany indywidualnym identyfikatorem klienta.

0

Zrobilem kolezance screenshoty za pomoca PDF Annotator. :) Czytac sie da, ale juz wyszukiwac nie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1