Konto współdzielone na upwork.com

0

Witam. Chciałbym się poradzić, bo dostałem ostatnio dziwną ofertę. Na portalu speaking24.com, który pomaga w znajdywaniu osób do rozmów w obcych językach odezwał się do mnie pewien typ.
Po chyba paru minutach normalnej rozmowy pyta się czy mam wystarczająco pieniędzy żeby żyć. W międzyczasie mówię mu, że uczę się programować, ale na razie jestem za słaby w tym. On szybko oferuje mi pracę, mówi że się dużo z nim nauczę i pyta się czy znam upwork.com. Mówi, że dobry profil musi mieć dużo pozytywnych recenzji, ale ma swoich klientów, którzy mi takie wystawią i że długo pracował na upwork.com, ale zamknęli mu konto bez podania przyczyny i nie ma jak się z nimi skontaktować i złożyć zażalenia. Konto zakładał gdy był w Niemczech i zostało zamknięte gdy wrócił do Chin i podejrzewa, że to przez zmianę lokalizacji. No więc miałbym założyć konto współdzielone z nim, na moje dane, On przyjmowałby zlecenia i odpalał mi procent z tego. Chciałbym więc zapytać was, bo mniemam, że część osób przyjmowała już zlecenia w ten sposób, może zna sam portal albo nawet spotkała się z podobną sytuacją, czy to w ogóle legalne, czy to uczciwe i czy przypadkiem nie ryzykuję czegoś godząc się na to. Aha, bo ów procent miałby mi przesyłać paypalem.

3

Wszystkie umowy są na ciebie, jak ten gość zawali sprawę to tobie wytoczą sprawę sądową a nie jemu. Ten portal gwarantuje, że ty wykonasz zlecenie a klient zapłaci.

2

No więc miałbym założyć konto współdzielone z nim, na moje dane, ...

??? i tu już powinna zapalić Ci się czerwona lampka, ale co ja tam wiem jestem typem dla którego zbyt ryzykowne byłoby nawet współdzielenie konta w Tibii w podstawówce z kumplem z ławki :D

2

Ile masz lat OP? Bo wydawało mi się do teraz, że tacy naiwni ludzie to są w wieku moich rodziców i starsi. Chociaż rodzice na taki numer by się na pewno nie nabrali. Pomyśl logicznie co się może stać jak ktoś obrabuje bank i niechcący "zgubi" Twój dowód osobisty, który wcześniej mu wypożyczysz ;-)

0

Właśnie i mnie dopadł ten Chińczyk na freelancerze :D
W skrócie:

  1. Rozmowa poza serwisem -> Skype ( konto: live:sky_driver_707 )
  2. Z oferty tłumaczenia dokumentacji na język polski, prośba o udostępnienie konta na Upwork.com z powodu
    There are two reasons why I want your upwork account.
    That’s because the first Chinese account is often blocked. I don’t know about that reasons.
    Second, Americans and Europeans don’t give their projects to the Chinese.

    Płaci 100$ miesięcznie, nic tylko brać!

Pisze również, że musi pracować podłączony zdalnie przez Twój komputer, ponieważ blokują chińskie IP - sic! xD

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0