Ciekawe spojrzenie na silniki spalinowe, a w szczególności DIESLE

2

Jak w temacie - facet (pewnie wielu z Was go kojarzy - autorytet w dziedzinie motoryzacji) mówi konkretnie o normach emisji spalin, dieslach, DPF'ach, zakazie wjazdu do centrów miast i innych związanych tematach. Warto go posłuchać (nawet, jeśli się nie do końca z nim zgodzisz)

1

W temacie polecam pierwszy odcinek "Dirty Money" (Brudna forsa) na Netflixie albo gdziekolwiek. Jest tam o tym, jak przypuszczalnie wszystkie (w szczególności udowodnili to VW) niemieckie firmy produkujące samochody z dieslem, oszukują przy normach spalania i kłamią wprost. Godny uwagi jest pomysł VW, jak chcieli testować silnik, zamykając człowieka w szczelnym pomieszczeniu, wprowadzić tam rurę wydechową i zacząć kazać mu wdychać spaliny, gdy ten miał jechać na rowerze (skojarzenia dość jednoznaczne). W końcu pod presją zmienili eksperyment i zamiast człowieka, była jakaś małpa.

0

W temacie dieselgate - kolejny ciekawy filmik poniżej.

@sabat24 - i co z tą małpą, przeżyła? Odnośnie czystości spalin - w poniższym filmie panowie opowiadają (nie mam podstaw, żeby im nie wierzyć i to podważać), że jadąc benzynówką w mieście ze smogiem, powietrze wylatujące z rury jest czystsze, niż to zasysane :D

3

Polecam plugin do Jenkinsa: https://github.com/auchenberg/volkswagen

1

Ja tam do benzyniaków nic nie mam, ale mogliby ich zakazać w miastach, bo tak powoli się zbierają ze świateł, że wszystko korkują.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0