Wątek przeniesiony 2019-01-14 01:01 z Nietuzinkowe tematy przez somekind.

Aplikacja do obsługi lombardu

0

Co myślicie o stworzeniu aplikacji do obsługi lombardu?
Wiadomo, że to nie jest specjalnie żadna innowacja, jednak nie widzę w necie żadnych apek online to tego. Są programy desktopowe jedynie z przedpotopowym interfejsem użytkownika.
Rynek jest duży. Podobno w Polsce jest 15 tys. lombardów.

4

Marketingiem wali z daleka. Poza nazwa to zwykla aplikacja do zarzadzania stanem magazynowym tylko w mniejszej skali i z dodatkowymi polami.

Moze byc ich 150tys. Pytanie czy chociaz jeden zechce skorzystac? Masz dojscia? Kogos znajomego? 100 tys na sprzedawce, ktory opchnie aplikacje do 200 lombardow? ;-)

Takie punkty prowadza czesto specyficzni ludzie. Musialbys chciec od nich groszowe sprawy co miesiac zeby moze sie dali namowic. I pozostaje jeszcze wiedza jak zarzadzane sa takie przedmioty po odkupieniu.

Ostatni najwazniejszy punkt - na pewno uzywaja juz jakiegos zestawu do prowadzenia punktu. Nawet jesli jest brzydki, a darmowy/zaplacili za niego raz to szanse na sprzedaz nowoczesnej aplikacji z ladniejszymi guzikami spadaja do zera :P

0

Jakim marketingiem? Pytam po prostu.
Różni się tym, że ma być opcja generowania umów zastawu do pdf i druku.
Więc będą kalendarze i inne bajery, a nie zwykły stan magazynowy.
Mam jeden znajomy lombard, który rozważa takie rozwiązanie i miałem jeszcze kiedyś zapytanie o stworzenie takiej apki od zera, więc jest już dwóch potencjalnych klientów.

0

Od dłuższego czasu poszukuję tego typu oprogramowania, jednak dostępne na rynku rozwiązania, oprócz prymitywnego interfejsu są też zacofane same w sobie. Jestem potencjalnym klientem, więc jeżeli chcesz stworzyć coś bardziej zaawansowanego niż ładna graficznie nakładka na edytor bazy danych (jak większość tego typu produktów na rynku) to zapraszam na PW.

1

@omenomn - no to masz już klienta ;)

0

Czyli prowizja od umowy leci do Adama, będzie na serwer, oraz sandały na lato :]

0

hehe, no fajnie, odezwę się n0.gofer, jeżeli chodzi o interefejs użytkownika to coś takiego jak mój onecms.pl będzie spoko?

0

Kwestia UI jest na drugim planie. Grunt to funkcje które mnie interesują, a to czy interfejs będzie taki czy inny nie gra roli, byle by był prosty i czytelny.

0

Cześć, chcemy się podpiąć pod program do prowadzenia lombardu, prowadziy jeden punkt ale w tym roku otworzymy kolejne 3. Interesuje nas nawet zatrudnienie kogoś do napisania programy w całości. Bo możemy sie sami zając jego dystrybucją.

1
omenomn napisał(a):

Są programy desktopowe jedynie z przedpotopowym interfejsem użytkownika.

Co rozumiesz przez: przedpotopowy interfejs użytkownika?

Bo dla mnie np. interfejsy sprzed 10-30 lat są często dużo czytelniejsze niż te współczesne, niekontrastowe, z cienkimi literkami i szaro-burymi ikonkami. Więc może nie mierz wszystkich miarą własnych gustów :p

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0