Wątek przeniesiony 2018-12-11 09:42 z Flame przez Patryk27.

Nowa jakość na forum, moderator grozi odpowiedzialnością karną za niepochlebne opinie o bootcampie

0

title

@Adam Boduch Jakie jest oficjalne stanowisko forum w sprawie bootcampów? Czy zamierzacie zakazać użytkownikom rozmawiania na forum o bootcampach, wszystkich lub wybranych? Czy Ty lub któryś z moderatorów jesteście w jakiś sposób związani z jakimś bootcampem lub szkołą programowania? Czy będziesz udostępniał dane użytkowników w celu wytoczenia procesów o rzekome pomawianie?

22

Co jakiś czas dostajemy na skrzynkę mailową żądania usunięcia danego postu czy wątku, bo ten nie podoba się firmie X czy Y. Zawsze w takich przypadkach zachęcamy do skonfrontowania się z daną opinią i napisania posta na forum, który obali przedstawioną krytykę. Niektóre firmy żądają od nas udostępnienia IP piszących osób.

Nie chcemy ani nie możemy (RODO) udostępniać takim firmom Waszych danych (w tym adresów IP). Takie dane możemy udostępnić tylko na żądanie prokuratora, a do tej pory taka sytuacja miała miejsce raz lub dwa (i to związane z oszustwami, a nie pomówieniem).

Nie zamierzamy cenzurować albo zakazywać rozmów o bootcampach. Nie jestem związany z żadną szkołą programowania. Żaden z moderatorów (o ile wiem) też nie.

12

screenshot-20181211105701.png

No cóż Haskell miło się gawędziło, do usłyszenia w przyszłym roku i wesołych świąt, oraz spokojnego wypoczynku, bo chyba już nie będzie okazji, trzymaj się tam :D

0

@Adam Boduch: nie jestem związany z żadną szkołą programowania. Autor wątku zarzucał mi jednak promowanie jakiejś, co odbieram jako pomawianie. Sprawiedliwości nie będę szukał rzecz jasna w sądach, ale też nie będę tolerował dalszych działań tego wieloletniego trolla z masa multikont.

0

A może by tak raz na zawsze zbanować wszystkich multikontowców? Bo słabo to wygląda jeśli się banuje dopiero gdy ktoś podskoczy moderatorowi.

1

A może by tak raz na zawsze zbanować wszystkich multikontowców?

Trzeba by napisać skrypt, który ich znajdzie. Jak ktoś jest podejrzany, to sprawdzamy, a tak to sory, nikt nie ma czasu sprawdzać setek kont...
Jak masz jakieś informacje o multikontach, które nie zostały zbanowane, to pisz PM, sprawdzimy.

3

Ostatnio gdy czytałem regulamin nie było w nim zakazu posiadania wielu kont - czy coś się zmieniło?

Sam się kiedyś przyznałem do posiadania kilku kont, któryś z moderatorów zarzucił mi nieprawdę. To w takim razie jak chcielibyście skutecznie uniknąć false positive i false negative?

2

Lepsze multikonta niz anonimki, serio

1

Muszę się wtrącić ja jako autorka wątku pod którym padły te słowa. @Haskell nie przeczytał chyba za zrozumieniem tego co napisał @somekind. Absolutnie @somekind nie pisał nic pochlebnego o Kodilli. Pisał same suche fakty w tym wątku: Bootcamp Kodilla, co sądzicie? To do czego odnosi się tytuł niniejszego wątku to stwierdzenie @Haskell, który napisał nieprawdę o @somekind -> screenshot-20181211130733.png

EDIT Ahh @somekind również nie pisał nic o grożeniu sądem za niepochlebne opinie o bootcampach, tylko o pomówieniach, których dopuścił się @Haskell

8

@vpiotr - masz rację, nie znasz całej historii. Prawda jest taka, że @Haskell zapracował sobie już dawno na bana tutaj za trollowanie, chamstwo i obrażanie użytkowników, np.:
Czy Europa zostanie zniszczona?
Zamachy w Paryżu - 13 listopada 2015

Typowe jest w "dyskusjach" z nimi, że gdy się z kimś nie zgadza, to imputuje tej osobie negatywne poglądy i wyzywa ją. (Zresztą, czasem to robi nawet jeśli ktoś się z nim zgadza - jest po prostu trollem.)

Jego poprzednie konta: @AdamPL, @Adam Borowski, @kamienikupa również były wielokrotnie banowane za trolling i obrażanie na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Teraz po raz kolejny trollował przypisując mi słowa, których nigdy nie wypowiedziałem oraz poglądy, których nie podzielam. Po raz kolejny to sprostowałem, on po raz kolejny odpisał swoje. Sugerowanie mi jakichś związków z bootcampami uważam za pomówienie, a uwzględniając jego dotychczasowe wyczyny na forum, po kolejnym trollingu (czyli założeniu tego wątku) nałożyłem bana na rok - tak jak ostrzegałem.

Jeśli ktoś ma wielką potrzebę dyskusji z tym osobnikiem, to serdecznie zapraszam na forum onetu. Pewnie tam jest, razem z resztą ludzi reprezentujących ten poziom wypowiedzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0