Programowanie się kończy

3

Widzę, że przewija się taka myśl, że wkrótce skończy się boom na programowanie a żeby dostać pracę to trzeba będzie mieć 15 lat doświadczenia oraz ukończone studia i 102 bootcampy... such a load of bullshit.

Dopiero ok. 55% światowej populacji ma dostęp do internetu,
ok. 50% ma poziom inteligencji poniżej 100
a ok. 93% wierzy, że po śmierci niewidzialny facet przetransportuje ich świadomość w jsonie do tzw. nieba lub piekła(w zależności od tego co zwróciły instrukcje warunkowe). Już nie mówiąc o tym, że używamy pieniędzy z papieru :P

Patrząc na to jak obecnie wygląda sytuacja na tej planecie, można śmiało stwierdzić, że jesteśmy cywilizacyjnie w powijakach. Całkiem niedawno wyszliśmy z dżungli i będziemy potrzebować jeszcze masy inżynierów tych dobrych jak i tych przeciętnych. Coś mi się wydaje, że nie zostaną nimi te wszystkie Andżeliki i Sebixy. Wróże im raczej przyszłość posłusznej siły roboczej o zbiorowej świadomości i braku zdolności krytycznego myślenia.

Ludzie wciąż popełniają te same błędy, połowę życia spędzają na walce o przetrwanie, zaspokajaniu prymitywnych instynktów lub dążeniu do ich zaspokojenia a drugą połowę w galeriach handlowych i przed telewizorami.Nie rozumieją siebie ani rzeczywistości wokół nich, większość nawet nie próbuje nic zrozumieć, bo w końcu racje ma ten co najgłośniej krzyczy. Każdy jest wstrząśnięty kiedy sąsiad ma wypadek ale nikogo nie ruszają wszelkie okropności dziejące się w krajach trzeciego świata. Ludzie nie rozumieją i nie potrafią panować nad swoimi uczuciami,nie przewidują konsekwencji swoich wyborów i są podatni na śmieszne sztuczki manipulacyjne niezależnie od wieku.

Czy widzicie przyszłych programistów w słuchaczach utworów takich jak ten:
https://www.youtube.com/watch?v=4LfJnj66HVQ

a tutaj przyszła programistka webowa, trochę divy się jej porozjeżdżały:
https://www.youtube.com/watch?v=yDypVxBgtfI

a tu mamy zebranie przyszłych specjalistów od uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji:
https://www.youtube.com/watch?v=L0PObJWnVMM

Przykłady można wymieniać w nieskończoność. Moim skromnym zdaniem lwia część populacji nie będzie widzieć różnicy pomiędzy rozszerzeniem .exe a .pdf jeszcze przez bardzo długi czas więc nie ma co się martwić o pracę :D

11

Jakiś użytkownik utwierdza się we własnych przekonaniach, można się rozejść.

2

Z drugiej strony: https://www.michalstopka.pl/b[...]-programistow-i-informatykow/
Boom na programistów i informatyków kończy się: Bądź chciwy gdy inni się boją. Bój się gdy inni są chciwi

Umieszczam ten wpis tutaj w celu pokazania innej perspektywy albo jako ciekawostkę do poczytania przy kawie.

1

Argumenty prawdziwe, ale bez związku z obalaną tezą.

1

Wydaje mi się, że kolega @rotatimrod ma dość wygórowane mniemanie o sobie i za dużo czasu wolnego. Dodatkowo, ten wywód pod koniec odbiega o tytułu tego wątku. ;-)

5
rotatimrod napisał(a):

ok. 50% ma poziom inteligencji poniżej 100

Na tym polega IQ, że średnia jest równa 100, więc zawsze 50% ma poniżej 100.

1

Kończy się niewątpliwie dla programistów joomla, php 5.4/ 5.6, drupala, typo3, wiem, bo sam po takich ostatnio poprawiam :)

3

Jestem ateistą, nie słucham rapsów dla dzieci z przytoczonego linka, ale jakoś i tak czuję żenadę po przeczytaniu twojego posta. :|

0

Dokładnie tak widzę autora tego tematu XDD

http://starecat.com/content/w[...]m-intellectually-superior.jpg

To jest mega troll albo jakiś pajac XD weź ty się skup lepiej na sobie intelektualisto wielki :D

1

Niby ludzie twierdzą, że teraz wymagania na jra są kosmosu, a tu takie cuda

Wymagania

Zapał do pracy!
Entuzjazm!
Chęć rozwoju
Znajomość języka C# i platformy .NET w stopniu umożliwiającym pisanie działającego kodu (fajnie jakby się przynajmniej kompilowało)
Znajmość programowania obiektowego (klasy, obiekty, takie tam…)
Znajomość języka angielskiego umożliwiająca czytanie dokumentacji technicznej
Ukończone studia (...) lub udokumentowane umiejętności/doświadczenie (np. w pracy na podobnym stanowisku czy też ukończone projekty, którymi chciałbyś/chciałabyś się pochwalić i które przekonają nas, że znasz się na rzeczy)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0