[Forum] Podział?

0

Temat był już poruszany jakiś czas temu na ircu. Pomysłodawcą jest murdoc. Wcześniej byłem temu przeciwny, ale z czasem dochodzę do wniosku, że miał rację.
Ostanio ruch na forum zrobił się niesamowicie duży. Ludzie piszą mnóstwo postów, na które moża bez problemu znaleźć odpowiedź w FAQ lub Artykułach. Wśród tych postów giną bardzo interesujące i trudne tematy. 2 - 3 godziny i post ląduje gdzieś na końcu drugiej strony niezauważony wśród mnóstwa "śmieci".
Ludzie muszą się uczyć. To nie podlega dyskusji. Ale nie powinno to się odbywać kosztem tych, którzy potrafią już pisać i poszukują rozwiązania trudnego problemu.
Składam wniosek o podział forum (dodanie kolejnego działu) dla bardziej zaawansowanych programistów. Dział dostępny do czytania dla wszystkich, ale pisać posty i odpowiadać na nie powinni ci, którzy się conieco znają na rzeczy.
Jeżeli chodzi o przynależność do grona ludzi, którzy powinni mieć możliwość pisania tam postów to proponuję, żeby odbywało się to na podstawie subiektywnej oceny admina (nie przychodzi mi do głowy żadne inne sensowne kryterium).
Oczywiście możliwość pisania do tego działu nie powinno wykluczać z możliwości pomocy mniej znającym sie na programowaniu.

Co Wy na to?
Czekam na Wasz odzew.

0

Ja jestem za - sam wiem, ile ciekawych rzeczy ucieka mym oczom, podczas gdy wchodze raz na jeden dzień.

Tylko ta subiektywna ocena pozostaje wiele do życzenia, ale trudno - chyba nie ma lepszego rozwiązania.

0

Masz moje całkowite poparcie..mimo ze ni ejestem zaawansowanym to czasem poszukuje odpowiedzi na trudne problemy...

0

Jako pomysłodawca tego pomysłu uważam że powinno się to przemyśleć zgodnie z tym co mówi Dryobates,,......poza tym Adam Boduch znaje moje zdanie co do tego tematu . Poza tym trzeba ten pomysł wspólnie dopracować...biorąc pod uwagę głosy osób które chcą coś zrobić w tym kierunku tylko........reasumując forum $prog musi ciąglę się rozwijać w dobrym kierunku ........resztę tematu zna LOfix ...do niego pytania bo ja ciężko dostępny jestem (praca i sesja) [cygaro]

0

Popieram!!!

0

w sumie fajne. Jestem za

0

podpisuje sie pod tym!

0

Ok ponieważ Murdoc jest roztargniony (hehe) troche nakreślę jakby to wyglądało..
Najprawdopodobnijej Adam musiałby podzielić użytkowników gruba krechą

(bardziej dośwaidczeni)..

(normalni uzytkownicy...

Jakie kryteria?? nie mam pojęcia..Oni sa lepsi w tym :) skoro wymyslili stopnie wojskowe to i z tym powinni poradzić...
Po wykonaniu podziału te tygryski z góry mogłyby sie nawzajem wypytywać na swoim jakby "odrębnym" froum (forum dla maniaków :) )
oczywiście nie wyklucza to tego że zwykli ludkowie nie mogliby odpowiadać..Nie mogliby tylko zadawać tam pytań..Jezlei jakiś ludek by pisał nie na temat..odbiegał od tematu..W temacie tygryska pytał o swoje problemy..jego post byly kasowany przez Despotycznych Modelatorów :).
Oczywiscie tygryski by miały do dyspozycji Całe forum..

Reasumując..różnica by polegała na tym że Adam by wyodrębnił miejsce w forum dla tygrysków..żeby inni nie wyganiali ich pytań gdzies kilka stron dalej pytaniami w stylu (...)Jak pokazac druga formę(...)"

Zwykłe ludki w miare awansów mogłyby by zostac przyjete do tygrysków-schizoli i razem z nimi użytkowac te Super-Forum

Pozdrawiam i czekam na IRCu na komentarze,uwagi,i inne tego typu rzeczy :)

0

Tak jestem za ale uważam że każdy powinien mieć możliwość odpwoeidzi nawet na te posty w dziale dla zaawansowanych bo czasami ci początkujący też znają jakieś odp. na trudniejsze pytania i mogą mieć decydujący głos! JESTEM ZA bo wiem jak było z lofixem którego post (to było chyba w weekend i dlatego) zginoł po kilku godz bez odp.

Ale ważne żeby każdy miał dostęp nadal do wszystkich cześci forum (no może poza anonimami).

0

(forum dla maniaków :) )

[pisze]

Despotycznych Modelatorów :).

Będę mógł dać upust swoim sadystycznym żądzom [boks]

Sebek: odpowiadać - jasne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0