Jak osiągnąć szczęście?

0

Czy macie jakieś sposoby na spowodowanie odczuwania szczęścia w życiu?

Trochę o mnie:
Wydaje mi się, że mam dużo powodów do szczęścia, ale mimo to często psychicznie czuję się źle. Nie mam depresji, ale wiem co to jest, bo w przeszłości leczyłem się z depresji i teraz robię wszystko, żeby to nie wróciło. Wyznaczam sobie realne cele i próbuję je osiągnąć. Czytam książki, żeby codziennie zdobywać nową wiedzę z programowania. Ćwiczę na siłowni i dążę do ustalonego wcześniej wyglądu. Mam kilku dobrych znajomych, z którymi czasem udaje się spotkać. Mam fajną pracę i co jakiś czas dostaję podwyżkę. Nie mogę narzekać. Ale mimo wszystko często myślę o tym, że życie jest krótkie, a to, co robię, nie ma sensu, bo i tak w jednym momencie wszystko się skończy.

Ostatnio zacząłem myśleć nad filozofią umiarkowania. Tolerancja wytwarza się na wszystko, z czym mamy do czynienia. Myślę, że lepiej nie popadać w żadną ze skrajności, tylko odpowiednio dozować sobie każde odczucie - nie za dużo i nie za mało. Ja niestety mam skłonność do przesadzania z używkami, ale też strach przed uzależnieniem nie pozwoli mi nigdy popaść w nałóg i mogę tak żyć zdołowany odcinając sobie dostęp do czegoś przyjemnego przez długi czas.

Jakie macie sposoby na szczęście?

0

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie:
Czym jest dla mnie szczęście?

0
Krwawy Jeleń napisał:

narkotyki

Jeszcze nie słyszałem, żeby jakiś ćpunek używał słów "narkoman" i "narkotyki". Boimy się tego, przed czym ostrzegały nas nasze babcie, więc unikamy tego albo nazywamy to inaczej.

0

W moim przypadku, żeby czuć szczęście (to co powinno sprawiać, że jestem szczęśliwy) trzeba być zdrowym i wyspanym. Inaczej tylko czekam, kiedy wreszcie odpocznę i wyzdrowieję. Wydajność i radość z pracy znacznie spada.

0

Niektórzy mówią, że szczęście to brak zmartwień. Inni, że czujemy się nieszczęśliwi, bo chcemy coś bardzo mieć/osiągnąć, a tego nie mamy, ta różnica powoduje brak poczucia szczęścia czy spełnienia. Może warto cieszyć się małymi rzeczami? Wstałem, piękny dzień, ptaki ćwierkają, weekend trwa, trzeba pomyśleć o urlopie w jakimś ładnym miejscu. itd :)

2

Szczęście mam wtedy kiedy po ciężkim dniu klade się do łóżka.;) A tak serio od kiedy mieszkam sama jestem sobie sama sterem żeglarzem i okrętem a do tego mam mnóstwo zajęć nie mam za duzo czasu na myślenie i to mi dobrze robi bo najbardziej szczęśliwi sa ci ktorzy zbyt duzo nie myślą a ba pewni nie mysla o tym co kto ma.:) Z ciekawostek jestem szczęśliwsza kiedy mam gdzies co powiedzą inni.

0

Skup sie bardziej na innych i rozwijaj sie duchowo. Czlowiek wspolczesny zmierza w strone zimnego, wyrachowanego egoizmu. Wyzbywa sie wszelkiej religii i usuwa ze swojego srodowiska wszystkie metafizyczne pierwiastki. To egzystowanie wobec nagiej, brutalnej rzeczywistosci. To duza, chropowata pigula, ktorej ludzka psychika zwyczajnie nie jest w stanie przelknac.

0

@Krzywy drucie najlepszy sposób na leczenie kompleksów to wizyta u psychiatry. A tak poza tym to nie jest moje oryginalne zdjęcie więc strzelasz w ciemno. Z rad które mogę Ci dać daj sobie luzu i nie obrażaj ludzi w necie bo na to paragrafy też istnieją, a jak kogoś mocno wkurzysz to nie ma problemu żeby akurat po nie sięgnąć.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0