Jaki internet mobilny dla domu?

0

Przeglądam sobie oferty różnych operatorów. Jest tego mnóstwo, a nie chce się naciąć. Jaki internet mobilny w domu polecacie? Niestety nie mam możliwości podłączenia internetu "na kabel" więc zostaje tylko mobilny.

Poszukuje po prostu stabilnej usługi, 20 - 50 Mbit bez limitu danych.

0

Nie masz aż tak dużego wyboru :)

https://www.lycamobile.pl/po/[...]AZCh0q0gvFEAAYASAAEgJ5UPD_BwE

lub

Orange - i nie żartuję, możesz negocjować cenę co 95% użytkowników nie ma o tym pojęcia.

0

tylko kabel :)

z Plusa mam 3 GB na smartphone i laptop

0
bonko napisał(a):

Nie masz aż tak dużego wyboru :)

https://www.lycamobile.pl/po/[...]AZCh0q0gvFEAAYASAAEgJ5UPD_BwE

lub

Orange - i nie żartuję, możesz negocjować cenę co 95% użytkowników nie ma o tym pojęcia.

Tyle, że z tego co widzę to tam są limity danych. W Orange IMHO też? Co myślicie o ofercie T-Mobile? http://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile/main

1

Wiem że interesują Cię tylko oferty bez limitu więc to raczej nie będzie to czego szukasz ale osobiście korzystam z NJU. Na początku trochę lipa bo tylko 40GB ale co pół roku coś tam dorzucają i aktualnie za te same pieniądze (29zł) mam już 100GB/miesiecznie. Maksymalnie może być 120GB. Myślałem że będzie mało ale spokojnie wystarcza na normalne korzystanie dla 2 osób + oglądanie filmów na hbo go. Zrób pomiary ile zużywasz bo może nie warto łasić się na jakieś no limit itp.

0

@Adam Boduch
Zależy jaki masz zasięg w miejscach w których będziesz używał.

Jak ja kupowałem dla rodziców, to kupiłem sobie kilka kart po 5zł i zwyczajnie przetestowałem który operator się sprawdzi sensownie.
Ciekawostka jest taka, że "LTE" od Play i LTE od Plusa to nie jest to samo.
LTE od Plusa nie przypadkowo jest sporo droższe, bo jest szybsze nawet jeżeli odległość od nadajnika jest jednakowa co w playu i ma większe zasięgi jak chcesz go zabrać za miasto.

Pomimo tego, że LTE to jest standard, to operatorzy sobie to definiują po swojemu ukażdego to oznacza inne szybkości.

Jakby brakowało Ci zasięgu, to bardzo dobrze działają anteny, tylko dobrze pamiętać, że do LTE i biquada potrzeba dwóch anten.
Nie można też przesadzić, bo za dużo sygnału to też nie dobrze, bo wystepuje przesterowanie i stacje mogą nawet specjalnie zrywać komunikację.

0

Tak jak już napisano powyżej przetestuj usługę za pomocą Internetu na kartę. Play ma dobrą ofertę LTE bez limitu, choć tak naprawdę jest limit w umowie rzędu 100-200GB po którym Internet zwalnia do prędkości 1Mb/s (trzeba doczytać w umowie, ponieważ w ciągu ostatnich lat kilka razy te limity zmieniali), ale ten Internet chodzi raczej tylko w dużych skupiskach miejskich. W przypadku gdy masz umowę na telefon to możesz za darmo włączyć w telefonie roaming i pobierać dane korzystając z zasięgu innych operatorów, w przypadku umowy na Internet LTE z Play już tego nie zrobisz i nawet jak masz zasięg Internetu z Play wolniejszy niż LTE to oferta "LTE bez limitu" nie działa.

W przypadku Plus jest zauważalnie drożej, również są limity, ale za to ten Internet ma lepszy zasięg i nawet w wielu miejscach na prowincji działa z prędkością LTE.

0

Czyli Plus jest dobrą ofertą, jeżeli mieszkam w Warszawie i zależy mi najbardziej na prędkości internetu?
Bo Play u mojego kolegi prędkością d**y nie urywa..

0

W Playu na mobilnym routerze bez dodatkowych anten osiągałem ok 10-15mbps, przez większość czasu ok. 25-30mpbs, czasami do 45mpbs dochodziło. Limit był 100 gb ale nigdy mi nie zmniejszyli prędkości a zazwyczaj przekraczałem o ok. 50gb. Zależy czy mocno obciążasz łącze w godzinach szczytu.

0

LTE to jest ten sam standard, ale szerokość pasma może być różna. Niektóre sieci mają szersze pasmo, inne węższe. Do tego dochodzi gęstość pokrycia terenu stacjami bazowymi w stosunku do gęstości klientów. To powoduje, że na działce LTE plusa miało przepustowość 200 kb/s a LTE plusa na tym samym modemie w Warszawie 50 Mb/s.

Wniosek: przetestuj zanim się zdecydujesz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0