English Keyboard Layout

0

Jaki layout preferujecie; AmEn czy BrEn? Ja ostatnio bardzo sobie polibiłem ten ostatni, przyzwyczaiłem się w ciągu kilku dni. Zdecydowanie mniej trudnych kombinacji, wszystko pod ręką.title

0

Only US...

0

Tylko polski programisty.

1

Amerykański.

Nawet na laptopach, które mają fizycznie układ brytyjski i tak ustawiam amerykański i opisy klawiszy przestają odpowiadać rzeczywistości.

2

Fizycznie to można mieć ISO albo ANSI, nie brytyjski. Mapowanie klawiszy na reakcje systemu operacyjnego do layout funkcyjny, a znaczki na klawiszach to trzecia para kaloszy w tym równaniu.
I o ile nie ma raczej klawiatur ANSI brytyjskich, to klawiatury ISO mają różne wersje, nie tylko brytyjską, ale np. niemiecką i w ogóle chyba wszystkie europejskie, a także zdarza się amerykańska. Czyli można mieć pionowy enter i małpę nad dwójką, krzyżyk nad trójką i cudzysłów na prawo od dwukropka.

0

Mnie pasuje Brytyjski ze względu na @ oraz # zaraz pod prawym Shiftem, oraz oznakowania walut, jeśli się pracuje w Finansach bądź Fintech to bardziej profesjonalnie wygląda taka sygnatura, zamiast EUR, USD i GBP.

0

W Polsce można często też spotkać (sam tak miałem pierwszego maca) układ US International:
US:
title
US International:
title

0

Przyzwyczaiłem się do układu US. Przy układzie UK musiałbym się uczyć od nowa komfortowej obsługi klawiatury i w sumie nie wiadomo po co :). Już opanowałem klawiaturę normalną i makową razem z różnymi skrótami klawiaturowymi (systemowymi i w IntelliJ) dla win/linux i mac osobno, więc szkoda mi czasu na zabawę z jeszcze jednym układem i nowymi skrótami.

0

Co to w ogóle za pytanie.
W systemie jedynie słusznym układem jest polski programisty lub z nim kompatybilny.

Klawiatura fizycznie wypadałoby żeby była wymalowana w literki zgodnie z tym układem. Oznacza to klawiaturę US.

W praktyce może być wymalowana inaczej, ale

  • to bez sensu
  • brzydko wygląda
  • jest mylące
  • uzasadnione jest jeżeli nam na danej klawiaturze albo laptopie zależy, a nie ma innej wersji albo tak wychodzi taniej

Co do ANSI/ISO: są różne wariacje na temat.
Tylda koło Z jest moim zdaniem bez sensu. Krótki wtedy Shift się robi. Enter wolę jak jest poziomy niż pionowy, a jeszcze lepiej jak jest duży, taki łamany – połączenie pionowego z poziomym. Tak ma klawiatura na której właśnie piszę.

0

Mój subiektywny ideał. Posiadałem też poprzednie modele ale jak się przyzwyczaiłem do nowego, to na stary nie chciałem wracać :)
title

0

Obecnie jak mam wybór ISO/ANSI to wybiorę ortolinearny ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1