CV a reputacja na 4p

0

Wyobraźcie sobie, że aplikujecie na staż lub juniora. Interesujecie się tematem programowania od dawna, więc macie konto na tym tutaj forum, ale nie mieliście wcześniej potrzeby żeby pracować jako programista. Po prostu taki hobby-programmer. Udzielacie się na tym tutaj forum, pytacie o różne wskazówki, sami innym pomagacie - zgarniacie reputacje.

Jakkolwiek dziwnie to brzmi: warto by było takiej osobie bez komercyjnego dośw. wpisać do CV np. punkty reputacji na 4p.net, jeśli ma ich faktycznie dużo? Może nie top #5, bo top #5 to pewnie już zapewne dawno byłby weteranem tej branży i nie musiał wpisywać takich bzdur do CV, ale no właśnie - top ile trzeba by być żeby takie coś wpisać? Top30? Top50? Top100? A może nigdy nie warto?

Z mojej perspektywy, wpisanie takiego czegoś do CV aplikując do pierwszej pracy (o ile faktycznie ma się dużo tej reputacji), pokazałoby pracodawcy: że coś faktycznie wiecie, że się udzielacie, że się tym interesujecie, być może wyróżniacie na tle innych. Ale być może takie coś by wręcz zaszkodziło, ludzie z HR'u by podskoczyli ze śmiechu i wywalili CV z miejsca do kosza? :D

No ale właśnie - warto takie coś wpisywać? I jak tak to kiedy? I jak to w ogóle zapisać?

13

Jakbym zobaczył u kogoś w CV 4p to bym nie zatrudnił, bo mi będzie spamować na forum zamiast klepać kod... ;)

0

Błagam zrób sobie przysługę i oszczędź sobie kompromitacji takimi pomysłami ;)

0

Ja bym takiego nie zatrudnil bo to znaczy ze spamowal tematami o tym czy mozna sie jeszcze nauczyc programowac po 30 albo debilnymi wyzwaniami jak zostac inzynierem w 3 miesiace

1
Krzywy Lew napisał(a):

Z mojej perspektywy, wpisanie takiego czegoś do CV aplikując do pierwszej pracy (o ile faktycznie ma się dużo tej reputacji), pokazałoby pracodawcy: że coś faktycznie wiecie, że się udzielacie, że się tym interesujecie, być może wyróżniacie na tle innych

To najlepiej pokazać poprzez własne projekty np. open source. Aktywność na forum jest tu na pewno mniej wartościowa i moim zdaniem nie warto tego wrzucać

0

Większość ludzi nie będzie kojarzyć nawet 4programmers, więc to będzie się liczyło jak randomowe forum z netu. Większy lans jest ponoć jak ktoś ma Stackoverflow, Linkedin, Github, Slacka, Discorda czy Snapchata albo Instagram.

Przynajmniej tak mówią, ale w sumie nie wiem ile w tym prawdy. Kiedyś się próbowałem na Twittera lansować i wpisywałem sobie to w CV, ale jakoś żadnego z rekruterów to nie obchodziło specjalnie (ale tylko ~150 followersów miałem, więc to tak jakbym miał nic).

Aha, w sumie kiedyś aplikowałem do firmy, która zajmuje się szkoleniami programistów i wrzuciłem im link do mojego konta na 4P na potwierdzenie, że lubię się dzielić wiedzą o programowaniu - ale nawet nie odpisali, więc wnioskuję, że nie zainteresowało ich to.

7

ja wchodzę na rozmowę pokazuję sandały i sprawa jest jasna

0

imo jesli chcesz sie tym pochwalic to mozesz to wrzucic do sekcji 'hobby' ale ciezko stwierdzic czy to da ci jakies plusy dodatnie ;)

0

Kiedyś wpisałem do CV ranking se SPOJ'a, HR nie wiedział co to, a techniczni nawet o to nie pytali

0

Osobiście przeglądam linki podane w CV, więc jakbyś wpisał ranking z forum, to zerknąłbym, co tam robisz, ale nie wpłynęłoby to raczej na rekrutację. Ot smaczek, który może przydać się na początku pogadanki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1