Jak się skupić na pracy?

1

Mam taki problem, że coraz mniej się skupiam na pracy. Nikt się jednak o to nie czepia, bo robię szybko i dokładnie, ale gnębi mnie to. W czasie pracy potrafię rozmawiać z dziewczyną (FB), czytać newsy ze świata (onet itp), newsy komputerowe i nowości, strony dla debili (facebookowe śmieszne grupki i wykopy), zdarzało się nawet filmiki na yt oglądać (też dla idiotów o grach i heheszki). Chcę zmienić pracę i się boję, że w nowej sobie przez to nie poradzę, bo się przyzwyczaiłem do ściemniania.

1

Standard, ja ostatnio pojawiałem się w biurze na 4 godziny dziennie i było wszsytko OK, ale jednak nuda doprowadziła mnie do odejścia, miałem lepsze rzeczy do roboty. Dużo zrozumiałem czytając ten post: https://www.daedtech.com/how-to-keep-your-best-programmers . Zrozumiałem, że zwyczajnie nie wkładałem serca w poszukiwanie pracy, więc nic dziwnego, że trafiałem w miejsca, gdzie nikt nawet nie wyobraża sobie, że można TAK pracować. Taka jest rzeczywistość w korpo, jak masz łeb na karku z łatwością zbajerujesz rekrutera ugruntujesz swoją pozycję i odcinasz kupony.
Mi też to nie leży, bo chcę się uczyć nowych rzeczy i robić rzeczy znaczące. To też trochę tak, że podejmuje nowe prace po to, żeby zebrać doświadczenie, które będzie mi potrzebne, żeby zacząć swoje własne przedsięwzięcie. Dlatego też zacząłem szukać ofert w ciekawszych obszarach niż „java developer”, wysyłać CVki do firm, które nie poszukują. I przede wszystkim mierzę w startupy – zupełnie inna mentalność. Jeśli nie pracowałeś nigdy w małej firmie, koniecznie spróbuj! Jednym słowem, czas zacząć się cenić. :)
Tak to wygląda w moim przypadku, u ciebie może być inaczej, ale warto się zastanowić jak, wyciągnąć wnioski i podjąć konkretne działania.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1