Wasze doświadczenia zawodowe

0

Możecie opowiedzieć co wykonujecie jako zawodowi programiści? Zastanawiam się jak te wszystkie informacje zawarte w typowych kursach mają się do tego co faktycznie wykorzystuje się w pracy. Szczególnie interesuje mnie PHP, JS i SQL, ale ciekawy jestem jak to jest w innych językach.

0

w pracy głównie robisz funkcjonalności, raczej nikogo nie interesuje suchy kod tylko co konkretnie potrafisz z nim zrobić, sklepy, systemy rezerwacji, ogłoszeń, wyszukiwarki, blogi, fora, itp.
wydajność, optymalizacja, jakie obiekty zmienić/wyłączyć na mobile, jakich użyć bibliotek, frameworków, jak skonfigurować środowisko, serwer, i pełno innych duperel które wychodzą w praniu :)

1

Zawodowo śledzę wykop, to forum i parę innych stron. Odkąd z doświadczenia potrafię zidentyfikować kiedy projekt wkracza nieodwracalnie na ścieżkę ku zagładzie to nic innego się nie przydaje. Jeśli jednak jeszcze nie wszedł na tę drogę to używam do pracy głównie frameworków które znam + staram się wdrażać takie co do których widzę że zaczyna się robić hype. W zasadzie wszystko co one obiecują to jeden wielki bullshit (te same stare koncepcje ubrane w nowe API) ale dzięki temu na kolejnej rekrutacji nie wypadnę z obiegu i będę mógł zachwalać jak narzędzie X zrewolucjonizowało moje spojrzenie na IT.

PS: Jako że jestem na etapie skończonego programisty to powyższa wypowiedź jest czysto subiektywna i nie reprezentuje ogółu programistów.

0

Sam nie znam dobrze frameworków ale ta sytuacja mi się nie podoba. Oryginalny JS i PHP konsekwentnie poprawia się przez lata, jesteśmy informowani o zdeprecjonowanych funkcjach itd. Z frameworkami jest tak że co 2 lata w****ala się coś do śmietnika i wymyśla coś innego. Przerobiłem kurs angulara na codecademy po czym dowiedziałem się że to stary angular. Co prawda jest dla niego więcej i ofert pracy i poradników, ale sam fakt, warto uczyć się starego? Oryginalny PHP i JS jest stały, przewidywalny i uniwersalny, a angulara zrozumie tylko angularowiec, reacta reactowiec itd. każdy ma swoje "magiczne sztuczki". O tyle fajnie że dla frontendowców nigdy nie zabraknie pracy, bo co parę lat kod trzeba wyrąbać i napisać od nowa. Takie bynajmniej opinie widziałem po internetach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0