Kawa w Waszym życiu...

0

3 x dzienine kawa z ekspresu GrandBaristo (raz cappucino i dwa razy cafe crema) + drugi nałóg - raz dziennie kefir (najlepiej Krasnystaw) zmiksowany z dwoma bananami, cynamonem + truskawki (jak nie ma to łyżka dżemu truskawkowego Łowicz) PYCHAAAA :)

2

Kawa w waszym życiu...

Jestem uzależniony, ale kontroluję to.

0

Ja pije kawę, ale nie czuje jej działania, czasami pije energetyki, które działają lepiej, a nie dawno zamówiłem yerba mate, która dopiero przyjdzie nie wiem jak na mnie podziała.

0

Z yerbą to uważaj, bo ona potrzebuję więcej czasu żeby zaczęła działać, więc nie ładuj w siebie za dużo :D A co do kawy ogólnie to nie pije, ale jak weekend był udany i się nie wyspałem to w poniedziałek jedną wypiję :)

0

Kiedyś piłem od 7 nawet do 10 na dobę co było przesadą i serce czasami łopotało jak horągiewka na wietrze.I z tego również wziłą sie mój nick. Wszystko w nadmiarze szkodzi. Kawa ma to do siebie, że potrafia zakwaszać organizm, oczywiście to też zależy od tego jaką pijemy. Jeśli jest to rozpuszczalna, jak to mawiał mój kolega chemik: "sama chemia" ';) i w sumie miał rację, piłem jej dużo, za dużo. Teraz piję odf 1 do 4 dziennie. Czesto jest to już rytuał, szczególnie w niedziele lub sobotę po południu. Zamieniam ją na wodę, zwykła wodę mineralną, czasami też wodę z cytryną.

Przez jakiś czas może 3-4 miesiace piłem yerbę. Działa wolniej, dużo wolniej, ale o 3, 4 nad ranem nie mogłem spać. Może dlatego, że nie do końca umiałem ją dawkować i troche przesadzałem pijąc ją prawie tak często jak kawę. Jeśli piję kawę to bez mleka i cukru. Na początku było to trochę obrzydliwe, ale się przestawiłem i daje radę, nie jest źle :)

0

Kawa rozpuszczalna jest zwykle robiona z najgorszej robusty, której nie sposób sprzedać inaczej. To absolutnie najlepszy biznes w kawie, kupujesz najgorsze ziarno (2-4 zł za kg) parzysz, opary ścinasz azotem i sprzedajesz za 200-300 zł za kg. Smak gołej robusty to czysta ziemia i trochę ziól, często posmak bieżnika lekko spalonego:( - dlatego często "poprawiają" ten smak. Zwykle pija ja desperaci kofeinowi, faktycznie ma duzo kofeiny. Ale tak samo dużo ma dobra ziarnista robusta z Indii czy Gwatemali. Żeby było śmieszniej jest znacznie tańsza od tej rozpuszczalne.j Kawa w odróżnieniu od energetyków potrzebuje do działania od 20-40 minut/ zależy czy pijasz na czczo czy po posiłku. Rano fajnie jest wypić mieszankę Robusta Arabica 70-30, później już tylko Arabica

0

A co sądzisz O TEJ KAWIE. Ostatnio była w cenie 39,9 zł za kg...

0

Kawa z wodą jest niezdrowa.

4

Kawa w ilościach > 2-3 filiżanki dziennie jest szkodliwa.
Jeszcze niedawno waliłem po 6 espresso dziennie.
Efekty negatywne: problemy ze snem, ciągłe zdenerwowanie, brak sił, spadek koncetracji, brak apetytu, wysuszona skóra
efekty pozytywne: chwilowe (ok. 30 min. po 1 dawce) poczucie energii i zadowolenia.

7

@NamingException: Naprawiłam twój wykres.
screenshot-20210223230825.png

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0