Otwarcie sklepu internetowego

0

Cześć, mam takie pytanie, chciałabym założyć sklep internetowy ale boję się słabej sprzedaży, czy jest jakaś metoda aby witryna była widoczna na pierwszej stronie w google? Na razie jedyne co znalazłam to https://afterweb.pl/pozycjono[...]-by-osiagnac-wysokie-pozycje/ ale nie jestem w stanie ocenić czy dobrze piszą. Co mogę jeszcze zrobić aby zwiększyć sprzedaż?

1

Możesz zapłacić Google.

0

Tak, nazywa się "Pozycjonowanie". Wynajmujesz odpowiednia firmę do tej roboty i tyle. Tanie to nie jest, ale opłacalność musisz obliczyć sobie sam. W biznesie zawsze jest ryzyko.

BTW. Jeżeli wkleisz zaraz link do jakiejś firmy która pozycjonuje, albo ktoś inny z 1-5 postami to zrobi, to temat raczej wyląduje w koszu a linki zostają wyciachane. Więc jak liczysz na pseudo-bieda-cygańską reklamę, to olej teraz to forum. Lepiej ciesz się piąteczkiem.

2

widoczność Twojej witryny a sprzedaż to są zupełnie 2 różne i niezwiązane ze sobą sprawy. Jak liczysz, że zaczniesz sprzedawać cokolwiek opierając się tylko na pozycji w google, to możesz sobie śmiało odpuścić całe te biznesy. Skuteczność google jest porównywalna z mailingiem, na 100 odwiedzających kupi coś może dwóch. Usiądź, weź kartkę i odpowiedz sobie na pytania: co chcesz sprzedawać?, komu chcesz to sprzedawać? czemu ten ktoś miałby to kupić od Ciebie a nie od Janusza u którego to kupuje teraz? Potem weź telefon czy tam napisz maila i spróbuj sprzedać to "bezpośrednio", zrób 10 takich prób i zastanów się czy aby na pewno Twój pomysł jest taki świetny jak Ci się wydaje. I nie piszę tego żeby Cię pognębić, tylko żebyś mógł swój pomysł zweryfikować

0

Przy okazji w internecie teraz jest ciężej niż jakbyś chciał otworzyć sklep stacjonarny. Zależy jeszcze od branży, ale miesięczny koszt promocji (z użyciem agencji marketingowej), to kwestia 5 - 10 tysięcy. Sklep zaczyna przynosić dochód zazwyczaj po roku, dwóch.

0

Nie trzeba nikomu płacić, żeby witryna pokazywała się na pierwszej stronie, chyba, że ktoś chce się pozycjonować na jakieś bardzo popularne hasło.

0

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z cenowarek typu ceneo, nokaut bo nabijają Ci pkt na SEO no i masz reklame. Jest to jednak koszt.

0

A nie lepiej samemu zainwestować w szkolenia? :) Kolega z firmy której domeną jest transport morski to inwestował w strony www aby sobie sam zrobić fajną wizytówkę.

0

Weź kartkę, długopis i policz raz jeszcze dokładnie. Poza tym masz wiele form reklamy, która ma różny efekt i różny zasięg.

Prosta kampania na FB czy w Google jest w miarę prosta do samodzielnego ogarnięcia i w miarę tania (o ile nie jesteś z serii tych JanuszyBiznesu®, którym 1200PLN ZUS zabija biznes). Bardziej zaawansowane podejście, to wynajęcie specjalistów od SEO, a wcześniej jakiegoś ogarniętego speca od robienia stron. Wiele elementów z zakresu SEO można zrobić już na wczesnym etapie projektowania strony. Kolejna sprawa, to zadbanie o standardowe kanały komunikacji i sprzedaży. Porównywarki cenowe to jest jeden z elementów. Może być też allegro, ale tu wiele zależy od tego co chcesz osiągnąć.

0

@oska Z jakim oprogramowaniem sklepów miałeś styczność? Czy masz doświadczenie w HTML/CSS? Zależy Ci na gotowym oprogramowaniu zamkniętym gdzie niewiele będziesz mógł zmienić czy wolisz oprogramowanie które możesz rozbudowywać ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0