Czym jest świadomość?

Odpowiedz Nowy wątek
2017-01-07 20:37
2

Możecie mi napisać swoimi słowami jak byście ujęli czym jest świadomość ?

edytowany 1x, ostatnio: furious programming, 2017-01-07 20:48

Pozostało 580 znaków

2017-01-13 06:59
Pijany Kaczor
0
Brunatny Lew napisał(a):

Dlaczego jeden człowiek ma lepszą pamięć, a inny gorszą do zapamiętywania. Czy Bóg lub Matka Natura przy podziale RAMem robił podziały lub losowanie?

Chodzi ci o sawantów, których lewa półkula mózgu zamiast robić swoje wspiera prawą, tracą większość umiejętności logicznych?
Jest to akurat wynikiem błędu harmonii i równowagi między półkulami, takie osoby nie potrafią same nic wymyślać i są jak sztuczna inteligencja.
Są szybsze, w niektórych działaniach, ale nie wiedzą o tym nic jest to dla nich czysta magia.

A co do drugiego przypadku, to ludzie wpychają informacje do pamięci krótkotrwałej i czekają na sen aż się utrwali lub zniknie.
Reszta samemu bierze odpowiedzialność za upakowanie informacji w pamięci długotrwałej.

Ktoś wymyślił alfabet fonetycznego jakby fundamentem języka wyobraźni.
Coś jak alfabet normalny tylko podstawą jest liczba, określana samogłoską.

Na początku robisz pierwszą matrycę po tym jak już umiesz rozpoznać w swoim umyśle jaka liczba ma jaką samogłoskę.
Potem tworzysz pierwsze wyrazy z tych samogłosek dla 0-9 liczb, potem poszerzasz to do 100.

Reverese - każda liczba składa się z jakiegoś wyrazu, z których samogłosek jest ułożona liczba, a sam wyraz jest obrazem potem dodajesz do tego różne przedziały, które określasz synestezją większej ilości zmysłów, np. tańczący słoń. słoń to jakaś liczba w twoim systemie 0-100, taniec forma zmysłu równowagi, która określa przedział, np. w setkach.

Po połączeniu kilku takich zmysłów można za jednym spojrzeniem świadomości zapamiętać jako jeden element 4-cyfrową liczbę.

Sama wyobraźnia się do tego nie ograniczna, ale daje to podstawowe umiejętności jak czytanie i w jakiś sposób gimnastykuję mózg.

Można też np. zapamiętać takie zdanie i wiedzieć jak je odkodować.

"Kto z woli i myśli zapragnie pi spisać cyfry, ten zdoła." - prawdopodobnie stąd pochodzi yoda style
3,1415926535

Pozostało 580 znaków

2017-01-13 07:05
Pijany Kaczor
0

A i jaja są dopiero wtedy jak nauczysz się w taki sam sposób języka matematyki przypisując każdemu znakowi np. '+', jakiś obrazek, tworząc alfabet matematyczny dla wyobraźni.

Nauczysz się wszystkich wzorów mnemonicznie rozumiejąc ich znaczenie w wyobraźni, a potem wyuczysz umiejętność logicznego myślenia grając w szachy, a potem w ekstremalnie szybkim czasie mózg zacznie łapać jak łączyć i przewidywać wykorzystywanie tych wzorów.

Pozostało 580 znaków

2017-01-13 13:48
0

Nikt jeszcze nie wie "czym jest świadomość". Definicja terminu jest jednak dość prosta i intuicyjna - świadomość, to wszystko to, co "widzisz" w swojej głowie. Czyli nie tylko myśli, wyobrażenia itp., ale również to, na co aktualnie patrzysz, muzyka, której słuchasz, uczucie ciepła na dłoni, gdy przesuwasz ją nad płomieniem świecy. Świadomość, to z całą pewnością zjawisko, które współwystępuje z synchroniczną aktywnością złożonego układu rozproszonego, jakim jest mózg człowieka, jak również mózgi większości ssaków, mających rozwiniętą korę nową, a w szczególności płaty czołowe. Świadomość jest jednak nie tylko uzależniona od dynamiki tego układu i komunikacji między jego składowymi, ale również od jego struktury, tzn. że jeżeli uszkodzimy mózg w określonym miejscu, to uszczerbkowi może ulec zakres świadomości, czyli tego, do czego "świadomie" mamy dostęp w naszych głowach. Niestety, na chwilę obecną nie wiemy wystarczająco dużo nt. funkcjonowania układu nerwowego, aby możliwe było stworzenie ilościowej teorii świadomości. Jednak z całą pewnością nie jest tak, że w mózgu jest jakaś komórka, albo ich zlepek, w których ta świadomość rezyduje :) Jest to raczej pewna wynikowa działania całego układu, gdzie bardzo mocno liczy się jego dynamika w czasie i współzależność między nawet bardzo odległymi komórkami.

Edit. PS Polecam bardzo fajną książkę http://ksiegarnia.proszynski.pl/product,72285.


The quieter you become, the more you are able to hear.
edytowany 1x, ostatnio: Gjorni, 2017-01-13 13:49

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0