Następca C#

0

Witanko, jak myślicie, jaki język programowania może być następcą C# i Javy? M#, czy Ceylon lub inny na JVM, ewentualnie całkiem osobny od tych dwóch jak Go-lang i Rust?
http://www.dobreprogramy.pl/M-czyli-recepta-na-C-szybkie-jak-C-i-latwe-jak-jezyki-dynamiczne,News,51412.html

3

Następcy c# szukałbym na platformie .net, bo inaczej to jak szukać swojego potomka w dzieciach sąsiada.

0

Jednak M# jest porzucony do kosza, a badania nad nim przejdą do wersji C# 7.0
http://www.dobreprogramy.pl/mikolaj_s/M-jednak-nie-powstanie,60381.html

1

Nie wiem, po co na siłę szukać następcy. Każdy z tych języków dobrze się sprawdzi, jeśli zaaplikujemy go do odpowiedniego rozwiązania.

0

A co jest nie tak z Java albo C# ? Co jest nie tak z konstrukcją typu System.out.println("elo"); albo System.Console.WriteLine("elo"); ?

0

Są nadto przydługie, lepsza Scala - to jest przyszłość, wolne od korporacyjnych ojców Oracle i Microsoft.

0

@karolinaa: Ale sporo korpo wybiera jednak Scale, bo od niektórych zastosowań jest lepsza niż Java, więc raczej to już nie jest tylko "hiper uber trudna" zabawka.

1

Trochę nie kumam tej inspiracji wpisami na blogach sprzed dwóch lat.

0

Scala nie jest trudna tylko inna. Jej kod źródłowy jest piękny. Gdy Scala dojrzeje może zagrozić Javie, jej twórcy powoli przechodzą w prostotę i utrzymanie dłuższy czas jednego standardu.

2

Jaki niby jest sens szukania następcy? Obecne języki programowania dobrze się sprawdzają i nie ma co wprowadzać nowych.

0

Jeśli tak, to gry by pisali nadal w C, a jednak nawet w Dev Gamers, przeszli na C++. A za jakiś czas kto wie może Rust, D. Jak wiadomo społeczność programistów gier bardzo wolno się rozwija, mimo tego tam też wprowadzają nowe zmiany na lepsze. W korporacjach Java zdominowała C++ i ją też coś innego zastąpi na logikę. Może i Scala czy nawet Go, ewentualnie powstanie coś nowego szybszego, prostszego.

0
Donikad napisał(a):

W korporacjach Java zdominowała C++ i ją też coś innego zastąpi na logikę.

Zapewne poszło o szybkość dostarczania oprogramowania ,w Javie można robić szybciej (pomijając kwestie wydajnościowe, które są dla zastosowań korpo akceptowalne używając Javy/Net czy czegoś podobnego) :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1