Projekt - pomoc z źródłami

0

Cześć!

Tydzień temu dostałem projekt do wykonania i zaprezentowania. Jego tytuł to Rozwoj komputerow i przyszlość. Przez cały tydzień usiłowałem znaleźć jakieś materiały na ten temat w sieci, bo temat wydaje się być banalny, ale się poddałem i poszedłem na konsultacje. Głównie dowiedziałem się tego, że nie powinienem za bardzo skupiać się na punkcie przyszłości pc (kwantowość, optyka, grafen, kompy genetyczne etc), co wprowadziło mnie w konfuzje.

Otóż, powinienem pomyśleć w ten sposób:

  • bariery człowieka - gdzie jest granica względem urządzeń I/O, ludziego organizmu
  • po co nam lepsze komputery ( skoro chce się zmniejszyć superkomputer do wielkości pcta (komputery optyczne np) - to do czego ma to nam służyć )
  • bariery mechaniczne/sprzętowe ( jak dla mnie to jest jedna - krzem )
  • procesory to jedno a pozostałe elementy?
  • wyobrazenie komputera przyszłości - jak to ma wygladac i dla czego.
  • wykazać jakiś trend - ( NIE - miniaturyzacja, prawo Moore'a ) - więc jaki?

Projekt ma mieć wielkość pracy licencjackiej. . .
Ogólnie to mam prawdopodobnie najgorszy temat wg znajomego ze starszego rocznika.

Bardzo Prosze pomoc w zasugerowaniu źródeł w postaci stron, artykułów (nie onet itp) lub książek które w mniejszym bądź większym stopniu posłużyły do zrobienia projektu na który mam jeszcze aż... tydzień : )

0
  1. trend -> np. upychanie większej liczby rdzeni zamiast tworzenia szybszych ;) no i mamy też gigantyczny wzrost zapotrzebowania na pamięć przy relatywnie niewielkim wzroście mocy obliczeniowej, jest też kwestia taka jak IoT
  2. Jeśli chodzi o komputery przyszłości to warto popatrzeć jak szybko nastąpiła popularyzacja tabletów i smartfonów. Gdyby nie fakt że ludzie nadal pracują na desktopach/laptopach to myśle że drastycznie spadła by ich sprzedaż, bo dla wielu ludzi jedyny komputer którego używają prywatnie to właśnie mobile.
  3. Procesory to jedno a przecież mamy też gigantyczne pamięci operacyjne no i kosmicznie wielkie dyski (15 lat temu komputery miały po < 10 GB a dziś 1-2 TB są standardem)

Jak szukać materiałów?
scholar.google.com i wpisuj co ci przyjdzie do głowy ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1