Porównywarka cen

0

Powiedzcie mi jak działają porównywarki cen w sklepach? Czy tak samo jak Google łazi po sklepach i zbiera dane? Chodzi mi o takie ceneo nokaut itd.

Drugie pytanie czy jeśli chciałbym stworzyć porównywarkę weźmy dla przykładu sklep ABC, sklep BCD, sklep XYZ, który miałby tam zaglądać i badać ceny produktów to czy jest to wykonalne? Czy potrzebna jest naprawdę skomplikowana technologia (rozwiązanie) oraz duża kasa na taki projekt?

Wiem, że porównywarki teraz to już pewien przeżytek, ale mi chodzi o coś całkiem innego i zastanawiam się czy to wykonalne dla przeciętnego kowalskiego, który ma pomysł, ale brak hajsu i wielkiej wiedzy aby coś takiego zbudować samemu. Ale liczy się pomysł i chęć jego realizacji. Jednak też trzeba mierzyć siły na zamiary i nie porywać się z motyką na słońce.

0

Tego typu serwisy korzystają z plików XML do wymiany informacji pomiędzy sklepem z ceneo. Tutaj masz więcej informacji: http://dlasklepow.ceneo.pl/

Tak, trzeba posiadać wiedzę aby stworzyć taki produkt. Nie jest to takie banalne.

0

No dobra, ale duży sklep raczej nie będzie chciał rozmawiać z kimś tam kto chciałby aby jemu stworzono bazę, z której będzie prezentował ceny. Tu raczej potrzeba stworzyć pająka, który wejdzie do sklepu przeczesze np. daną kategorię i w oparciu o to będzie można porównywać np. ceny z 10 sklepów.
Pytanie czy to wykonalne myślę, że tak, ale jak bardzo trudne i kosztowne.
Nie chodzi mi o PL sklepy ale zagraniczne, na które robi się w pewnym sensie boom, temat niezagospodarowany, jest jeden serwis jaki znam, który próbuje to robić, ale warto byłoby wprowadzić to na PL rynek, a nawet robić konkurencję temu o którym piszę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1