Leasing laptopa

0

Czy macie doświadczenie z leasingiem sprzętu komputerowego? konkretnie, zastanawiam się nad kupnem Mac Booka Pro właśnie z wykorzystaniem takiej opcji finansowania. Wydaje mi się to dość rozsądne rozwiązanie ze względu na fakt, że prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą a rata leasingowa będzie obniżać wysokość podatku dochodowego. Chciałbym dowiedzieć się, czy macie jakie dobre/złe doświadczenia z tym tematem.

0

Jeśli dysponujesz całą kwotą, to na jedno wyjdzie, jeśli wrzucisz w koszta i odpiszesz vat.

0

nie jestem pewny czy napisałeś wszystko co chciałeś. Albo czegoś do końca nie rozumiem albo zdanie brzmi nieskładnie

0

Przeczytaj od lewej do prawej do skutku, aż pojmiesz :P Zdanie zaczyna sie od wielkiej litery, następnie są inne znaki zakończone kropką. Może popsuł Ci się parser i na mnie zwalasz.

0

Wszystko, co kupujesz, możesz wrzucać w koszty, przez co obniżasz dochód, a co za tym idzie także i podatek dochodowy. Generalnie droższe sprzęty się amortyzuje, w przypadku komputerów chyba na 40% rocznie, ale można też skorzystać z amortyzacji jednorazowej.

Jeśli jesteś płatnikiem VAT, to dodatkowo może też zmniejszyć kwotę VAT wpłacaną do US.

0

Przy zakupach do 3500zł nie trzeba zgłaszać tego jako środek trwały i amortyzować, tylko zgłosić jako zakup wyposażenia.

0

Leasing ma sens gdy:

  1. leasingowany sprzęt znacznie traci na wartości w okresie leasingu np. samochód potrafi stracić 50% wartości w pierwszym roku.
  2. nie masz pieniędzy na zakup, a kredyt jest drogi w porównaniu z leasingiem.
  3. rozumiesz różnicę pomiędzy zakupem a leasingiem oraz wynikające z tego konsekwencje związane z własnością sprzętu.

"Własnego" komputera, czyli tego który służy ci do pracy i masz na nim wrażliwe rzeczy, nie powinno się leasingować. Nigdy. Traktujesz taki sprzęt jako "obcy", bo leasingodawca może w każdej chwili zażądać jego zwrotu albo wymienić ci go na inny o takich samych parametrach. Lepiej zakupić go na kredyt. Też masz wszystkie podatkowe odliczenia, a ryzyko utraty sprzętu znacznie niższe. Do tego nie jesteś obarczony dodatkowymi kosztami np. ubezpieczeniem (jak kupujesz bez kredytowania) czy ograniczeniami w instalowaniu oprogramowania.

Leasinguje się komputery, które będzie można bez żalu zaorać trzy razy w miesiącu np. stacje szkoleniowe.

0

Ciekawe pytanie, a jak wygląda w świetle prawa leasingowanie komputerów które muszą być wykorzystywane zgodnie z GIODO?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0