Czy na Kindlu da radę czytać ksiażki w formacie PDF?

0

Część książek technicznych mam w formacie PDF. Czytanie ich na telefonie nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, więc zacząłem rozważać zakup kindla/tabletu. Bardziej się skłaniam ku czytnikowi z uwagi na baterię, natomiat nie mam doświadczenia z żadnym z tych urządzeń.

Czytałem, że są gdzieś konwertery pdf do czytnikowego formatu, ale jak to wygląda jeżeli chodzi o czcionkę? Czy dalej trzeba jeździć palcem po ekranie od lewej do prawej, żeby coś przeczytać?

Wiem, że jeżeli kupię taką książkę na amazone, to pewnie się to dostosuje, ale stać mnie póki co na to, żeby kupować co chwilę książki techniczne na za 50$, dlatego część mam w formacie PDF pożyczonych od kogoś, a część po prostu ściągniętych.

0

Jako użytkownik Paperwhite'a muszę Ci szczerze powiedzieć- różnie to bywa. Są PDFy, które Kindle ładnie wyświetla, ale niestety na ogół czytanie ich bywa niezbyt przyjemne. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest tryb panoramiczny (czytasz w orientacji poziomej), ale wtedy musisz znacznie częściej przewijać ekran. Dodam, że nawet to rozwiązanie będzie kiepskie jeśli masz w pliku bardzo małą czcionkę. Powiększanie i zmniejszanie przy pomocy multitoucha jest w tym wypadku bardzo słabe. O dobrym konwerterze PDFów nie słyszałem. Duża część z nich traktuje stronę jako obraz, a wtedy wyjdzie mobi fatalnej jakości.

0

Generalnie na Kindle ciężko czyta się pdfy (za mały ekran). Jeżeli nastawiasz się na pdfy. to lepiej zainwestować w większy czytnik (np. Pocketbook).

0

Czytnik i PDFy to średni temat, Kindle i PDFy to jeszcze gorszy temat. Inni producenci udostępniają tryb reflow, który nieco poprawia sprawę gdy masz sam tekst, chociaż po kilku próbach uznałem to za ciekawostkę. Amazon w takie rzeczy się nie bawi, więc zostaje Ci powiększanie i przesuwanie tekstu. Jednak ogólnie do takich zastosowań tablet będzie lepszy.
Konwertery ujdą jeżeli książka zawiera sam tekst. Może i poświęcając trochę czasu ogarnie się ładne formatowanie, ale jak dla mnie gra nie warta świeczki. W ogóle to skoro potrzebujesz książki techniczne z IT to zamiast bawić się w piraty kup je. W Amazonie kosztują sporo jak na nasze realia, ale za to w rodzimych księgarniach kupisz książkę w łatwiejszej do strawienia cenie + codziennie jest od groma promocji, jeżeli będziesz je śledzić (np. poprzez światczytników) to zapewne szybko znajdziesz kilka pozycji dla siebie w niskiej cenie.
Najlepiej by było gdybyś mógł sprzęt u kogoś przetestować, bo czytniki ebooków świetnie sprawdzają się przy beletrystyce i książkach czytanych w ten sposób - "od deski do deski". Coś o bardziej złożonej formie bywa (diagramy, wykresy, tabele, dłuższe listingi) jest na dłuższą metę uciążliwe.

0

Niestety PDF nie najlepiej działa na czytnikach e-booków. Ogólnie najmniej uciążliwe jest używanie tego na czytnikach Pocketbooka i tych z androidem. A najlepiej, aby miał więcej niż 6"...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1