Kiedy można powiedzieć o sobie: jestem programistą?

0

No właśnie kiedy? Czy jak już załapałeś się na tego juniora czy dopiero jak tego juniora w nazwie juz nie ma? :-) a może jak jeszcze nie pracuje a umiem napisać działający program?

14

Można zawsze zapytać mnie a ja cię szybko zdiagnozuje... #pdk ;)

1

@Shalom jest już całkiem doświadczony w temacie. Nie jednego programistę zdiagnozował. Opisz się troszeczkę, wskaż swoje plusy i minusy, stworzone projekty oraz Twój stosunek do nauki i studiów. Sądzę, że wtedy dostaniesz całkiem dobrze wysmażony feedback. :)

0

Szybki przegląd tematu i:
Czy kod jest czytelny? Dobre praktyki przy pisaniu kodu.
Kurs Springa
Czyli potłukłeś się ostatnio zjeżdżając na skuterze z krawężnika, a teraz szukasz książki do nauki na prawo jazdy. A nas się pytasz od kiedy możesz się juz nazywać kierowcą rajdowym ;)

Będziesz wiedział kiedy przyjdzie ten czas.

1

Jeżeli nie masz 10k+ postów na 4programmers to nawet nie próbuj... Jak ktoś ma mniej to jest zwykłym klepaczem.

1

To bylo pytanie ogolne, nie chodzi tu o mnie :-) sadzilem, ze temat rozwinie sie w ciekawa strone ;-) Swoja droga ciekawy jestem ile % z zatrudnionych programistow mozna nazwac programistami....bez obrazy ;-)

0

Wystarczy przelecieć kilka tutków na jutubku i trochę poklepać klawiaturę... najwyżej się będzie beznadziejnym programistą :)

1
Świetlisty Cheddar napisał(a):

To bylo pytanie ogolne, nie chodzi tu o mnie :-) sadzilem, ze temat rozwinie sie w ciekawa strone ;-) Swoja droga ciekawy jestem ile % z zatrudnionych programistow mozna nazwac programistami....bez obrazy ;-)

Mniej więcej wtedy kiedy spełnisz warunki określone tutaj:
http://www.goldenline.pl/grup[...]eveloper,3278902/s/2#54333088

0

Innymi słowy to co ludzie wiążą z byciem "senior programistą" to tak naprawdę malutkie wymagania w stosunku do programisty i każdy doświadczony programista powinien spełniać warunki na seniora wysmażane choćby w tym wątku, który wrzucił @drorat1

Rzecz w tym, że programista nie jest to żadne pojęcie elitarne. Równie dobrze programistą może ktoś się nazwać bo np. od miesiąca robi proste stronki i się tym jara. A nie zna żadnych dobrych praktyk, wzorców, paradygmatów, nawet może nie umieć deklarować funkcji. Będzie to bardzo słaby programista, ale czemu nie nazywać go programistą? Tacy ludzie przecież są zatrudniani w firmach choćby, czy robią zlecenia komercyjne za kasę. Nie umieją programować, ale są programistami (większość programistów nie umie programować przecież, tzn. nie zna podstaw programowania, nie stosuje dobrych praktyk, nie umie rozwiązywać problemów bez wklejania gotowych rozwiązań itp.).

Myślę, że sama etykietka nic nie znaczy. Prędzej ważne jest zaangażowanie w samorozwój. Jeśli ktoś chce być programistą i jest to na tyle poważne, że się zastanawia czy może się tak nazwać, to taka osoba prędzej powinna sobie postawić za cel być dobrym programistą (z dużymi skillami, umiejętnością panowania nad kodem, umiejętnością rozwiązania trudnych problemów, znajomością pewnych przydatnych wzorców i paradygmatów itp.). Zastanawianie się nad samą etykietką programista ot tak, jest totalnie bezproduktywne.

No właśnie kiedy? Czy jak już załapałeś się na tego juniora czy dopiero jak tego juniora w nazwie juz nie ma?

Zależy od firmy. Senior w jednej to będzie junior w innej ;) Nie ma co się tym sugerować.

0

Kiedy chcesz, to tylko etykieta.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0