Opłaca się tworzenie kursów?

0

Opłaca się dzielić swoją wiedzą i tworzyć kursu różnego poziomy z dziedziny informatyki? Szukając np kursy programowania jest ich dużo i darmowo udostępnione.

0

Nie opłaca się, stworzysz taki kurs, ktoś dzięki niemu zdobędzie prace w Twojej firmie na Twoim stanowisku, a że będzie jeszcze w czymś innym lepszy to ciebie zwolnią. Opłaca się co najwyżej robić płatne kursy albo najlepiej nie robić ich wcale i za każdy napisany program żądać pieniędzy.

2

Zarabianie z reklam najprędzej uda się na wideokursach na youtube i przynosi sensowne zyski (czyli >1000zł) zazwyczaj ok 2-3 lata po rozpoczęciu działalności, jeśli w ogóle, pod warunkiem, że przez cały czas pracujesz, udostępniasz nowe rzeczy itd. Oczywiście materiały też muszą być sensowne i zainteresować odbiorców. W reklamy wsród tekstu nie ma co wierzyć - forum 4p jest wielkie, ma duży ruch, a z reklam ledwo na serwer wystarcza (#).

Także jeżeli to ma być główna forma zarobku, to pierwsze przemyśl jak przeżyć te dwa lata i czy na pewno jesteś w stanie tworzyć jakościowy materiał (amatorka nie przejdzie).

Najlepszą opcją przy udostępnianiu takich materiałów jest nie chęć zysku, w klasycznym rozumieniu PLN/miesiąc, a inwestowanie w siebie, reklamę swojej działalności, usługi itd. A tego nie da się przeliczyć na PLN tak bezpośrednio.

0

Jak znasz dobrze angielski to możesz spróbować na UDEMY lub podobnym serwisie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0