Własny serwer - hosting filmików, plików

0

Jak zrobic taki swoj wlasny serwer z filmikami , czy plikami cos jak chomikuj czy xhmaster , nie mowie ze taki duzy Od razu tylko na poczatek maly a pozniej zeby mozna bylo rozbudowac. to lepiej wynajac jakis serwer czy lepiej u siebie w domu postawic serwer a kase wlozyc w jakies szybkie lacze ?

0

chmura jest teraz opłacalna bo płacisz tylko za zużyte zasoby, a nie za np. cały serwer dedykowany nawet jeśli nikt nic na niego nie wrzuci.

Musisz od razu mieć stworzony skalowalny serwis (podobno php tu odpada już) by później mógl korzystać z wielu serwerów a nie tylko z jednego.

0

w domu?

  1. jeżeli to MA mieć sens to w ciągu kilku dni będziesz miał dziesiątki GB danych dziennie i TB transferu miesięcznie
  2. jeżeli to nie ma mieć sensu to niech i na komórce stoi serwer z kartą micro sd
0

na początek wystarczy Ci kimsufi z 2tb miejsca.

0

Ja osobiście do tych celów zrobiłbym tak:
Na początek testowy serwer lokalny (zwykły komputer / stary laptop z linuxem) , Ale nie udostępniony na zewnątrz. To taki Twój "serwer" do programowania, żeby móc poprawiać błędy, pierwsze próby itp. Itd.
Jak już skończysz wersję która zaczyna działać, to zastanowilbym się nad chmurą.

Z chmur ja polecam oktawave. Miał kiedyś promocje, że dostajesz 25zl na start. Stworzysz tam chmurę. Jak serwer wyłączysz płacisz tylko za miejsce na dysku. Najtańsza opcja kosztuje 0,074zl/h za włączona maszynę z linuxem. (nie traktuj tego jako reklamę). Są także inne chmury np. Windows Azure, jednak nie miałem z nimi styczności, także nie umiem się na ich temat wypowiedzieć .

Odradzam serwera produkcyjnego w domu, ponieważ po 1 musiałbyś mieć dużo miejsca (na serwery, switche, routery itp. Itd.) . Po 2 dostaniesz gigantyczne rachunki za prąd. Po 3 musisz dbać o bezpieczeństwo (włamania na serwer, jak i do "serwerowni").Po 4 musiałbyś serwisowac ten sprzęt. O łączu internetowym internetowym, ani o awariach prądu, nie wspominam.

0

Czyli musze poszukac jeszcze serwera dedykowanego (chumru) jak to sie tam zwie teraz z jakims nieograniczonym transferem. A jak rozumiem miejsca bedzie mozna dokupic bez problemy zwiekszyc ?

0

Dokładnie. Możesz dodać zasoby (m.in. miejsce na dysku) w chmurze. Z tego co mi wiadomo nie da się tego zrobić w serwerach dedykowanych. ( chyba da sie jedynie dokupić kolejny serwer dedykowany ).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1