Czego używa się do zaprogramowania TV, pilota itd? Jakiego języka?

0

Jakiego konkretnie języka, narzędzia używa się do programowania pilotów do TV i innych urządzeń, telewizora, radia, odtwarzacza DVD i innych urządzeń elektronicznych? I czy na przestrzeni lat zmieniło się coś w tym (mam na myśli zmiany takie jakie zaszły na zwykłych językach programowania do pisania zwykłych, programów i gier, czyli dziś mamy QT, Buildery, komponenty w eclipse, javie, androidstudio i w każdym innym programie popularnym, czyli GUI idzie wyklikać, wiele rzeczy robi się szybciej, łatwiej, języki są przyjemniejsze, są gotowe rzeczy do odtwarzania mp3 etc. Chcę wiedzieć czy jakaś ewolucja zaszła w przypadku programowania urządzeń, które wymieniłem)?

0

Cóż, króluje C na AVRy.

0

mam na myśli zmiany takie jakie zaszły na zwykłych językach programowania do pisania zwykłych, programów i gier, czyli dziś mamy QT, Buildery, komponenty w eclipse, javie, androidstudio i w każdym innym programie popularnym, czyli GUI idzie wyklikać, wiele rzeczy robi się szybciej, łatwiej, języki są przyjemniejsze, są gotowe rzeczy do odtwarzania mp3 etc.

Ale rzeczy o których mówisz były już 20 lat temu, więc to żadna nowość...

Jakiego konkretnie języka, narzędzia używa się do programowania pilotów do TV i innych urządzeń, telewizora, radia, odtwarzacza DVD i innych urządzeń elektronicznych?
Czego się używa. Używa się tych samych komputerów (nie programuje się pilota na pilocie), tych samych IDE, tych samych języków (nie każdy co prawda się do wszystkiego nadaje)...

Pewnie, że nie wyklikasz GUI tam gdzie żadnego GUI nie ma, a jeśli urządzenie ma bardzo małe zasoby, a tak często jest w mikrokontrolerach, zwłaszcza ATtiny, to trzeba pisać kod bardzo oszczędny.

1

Coście się tak tych AVRów czepili. Są PIC, ARM, 430... ;) Są klikalne rzeczy, np. konfiguratory zegarów dla STM32 czy GRACE dla rodziny 430, są RTOSy z pełnym HAL...

0

Piloty to chyba w standardzie RC5 działaja, natomiast same TV i pudełka do nich, czyli SmartTV i SetTopBox'y, soft na nie klepie sie głownie w JavaScripcie, czesto mają wbudowany webkit.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0