Czy takie koszule nadają się do formalnego, biznesowe spotkania (krawat garnitur) ?

0

WCbi1vR.png

Czy taka koszula jest ok to garnituru czy za bardzo casualowa i będzie fail?
Chodzi o te kontrastujące elementy przy wewn. stronie kołnierzyka jak i z tego co wiem na mankietach.

dodanie obrazka do załączników i treści posta - @furious programming

0

Eee, a to na biznesowe spotkania w IT nie przychodzi się w T-shircie, jeansach i adidasach / klapkach?

0

Czasem nie:)

2

zwyczajna i nudna to już lepiej klasycznie białą wziąć. prawdziwy casual zaczyna się na polka dots shirt a kończy na floral print shirt

0

Przecież jeśli na tę koszulę założysz krawat i marynarkę to z koszuli widoczny zostanie tylko kolor.

A jakichkolwiek wzorków po wewnętrznej stronie nie będzie prawie widać.

Zresztą czym się w ogóle przejmujesz.

Jak chcesz super elegãuncko to koszula z zakrytymi guzikami i spinkami zamiast guzików przy mankietach.

user image

2

IMHO na takim spotkaniu ubiór zdecydowanie nie jest najważniejszy, zdecydowanie ważniejsze jest to co chcemy przekazać. Oczywiście sposób przekazania jest również ważny, ale ubiór nie jest tutaj priorytetowy, zdecydowanie ważniejsza jest pewność siebie, brak oznak zdenerwowania, mowa ciała, poprawna polszczyzna, płynność wypowiedzi. Ubiór powinien wyglądać tak aby nie odciągał uwagi od nas i tego co chcemy przekazać na spotkaniu. Przesadnie elegancki lub przesadnie nieelegancki, nieadekwatny do sytuacji z pewnością zwróci uwagę rozmówcy, a raczej nie o to nam chodzi, żeby nas zapamiętał za ubiór, a nie za to jakie zrobiliśmy ogólne wrażenie. Uważam, że można założyć tą koszulę oraz skupić się na innych, ważniejszych aspektach przygotowania do rozmowy.

Jeżeli jednak uważasz, że inne aspekty rozmowy masz opanowane, to wtedy jak najbardziej zastanawiaj się nad ubiorem. W takim wypadku odradzam tę koszulę, IMHO jest w złym kolorze. Najważniejsze jest dopasowanie rozmiaru marynarki i koszuli. Marynarka powinna być dopasowana w ramionach. Na plecach nie powinny tworzyć się fałdy podłużne lub poprzeczne. Rękaw powinien sięgać do nadgarstka w taki sposób aby wystawał rękaw koszuli długości około 1 cm. Rękaw nie powinien zasłaniać dłoni. Następna ważna sprawa to odpowiednie dobranie koloru garnituru, na spotkanie biznesowe odpowiedni będzie szary lub granatowy oraz koszuli - biała lub błękitna (ta twoja jest za ciemna) ew. biała w błękitne paski. Następna ważna sprawa to dopasowanie koloru butów - brązowe lub czarne, koniecznie skórzane, czyste i wypastowane. Spodnie powinny sięgać do butów, nie łamać się kilkukrotnie na nich, ponieważ wtedy są za długie. Mogą delikatnie odsłaniać kostkę i skarpety. Kolor skarpet powinien być dopasowany do koloru garnituru lub butów. Czarne skarpety do brązowych butów i szarego garnituru to błąd. Pasek powinien być skórzany w kolorze butów. Można założyć zegarek, ale tylko jak mamy porządny w innym wypadku lepiej w ogóle nie zakładać. Kolor paska zegarka powinien być dopasowany do koloru butów jeżeli używamy zegarka z paskiem skórzanym.

0

Ta koszula jest zdecydowanie za jasna do późniejszej wódki i zakąsek.
Zresztą przypomina kolor Skody Fabii z nowej reklamy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0