Program komputerowy, umowa o dzieło, 20% czy 50% kosztu uzyskania przychodu?

Odpowiedz Nowy wątek
2015-02-18 14:28
szutreq
0

Robię firmie program, z przekazaniem kodów i praw autorskich.
Na rachunku powinienem dać 20% czy 50%?
(ja i tak dostanę netto określoną kwotę, więc nie wiem czy ma to znaczenie, ale chciałbym żeby było dobrze żebym potem nie musiał poprawiać)
Dziękuję.

Pozostało 580 znaków

2015-02-18 14:59
1

koszt uzyskania przychodu (przy umowie o dzieło to 50%) jest tylko i wyłącznie dla Ciebie abyś miał co odliczyć od podatku. Natomiast kwota podatku to jest co innego i z tego co pamiętam aktualnie wynosi 19%


Chcesz pomocy - pokaż kod - abrakadabra źle działa z techniką.

Pozostało 580 znaków

2015-02-18 15:48
4

Jak przekazujesz prawa autorskie to masz 50% kosztów uzyskania przychodów, a jak nie przekazujesz praw autorskich to 20%.

Pozostało 580 znaków

2015-02-18 17:03
szutreq
0
aurel napisał(a):

Jak przekazujesz prawa autorskie to masz 50% kosztów uzyskania przychodów, a jak nie przekazujesz praw autorskich to 20%.

super, a masz na to może jakiś autorytatywny paragraf bym mógł się na niego powołać?

Pozostało 580 znaków

2015-02-18 18:19
0

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910800350 Art. 22 ust. 9 pkt 3.

Tylko gdzie Ty się chcesz na niego powoływać?


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."
edytowany 1x, ostatnio: somekind, 2015-02-18 18:19

Pozostało 580 znaków

2015-02-18 19:58
0

super, a masz na to może jakiś autorytatywny paragraf bym mógł się na niego powołać?

Wydawało mi się że wiem gdzie to znaleźć, ale...

  1. Koszty uzyskania niektórych przychodów określa się:

1) z tytułu zapłaty twórcy za przeniesienie prawa własności wynalazku, topografii układu scalonego, wzoru użytkowego, wzoru przemysłowego, znaku towarowego lub wzoru zdobniczego – w wysokości 50% uzyskanego przychodu, z zastrzeżeniem ust. 9a;
...

9a. W roku podatkowym łączne koszty uzyskania przychodów, o których mowa w ust. 9 pkt 1–3, nie mogą przekroczyć ½ kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej, o której mowa w art. 27 ust. 1.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910800350

Jestem przekonany, że była w tym punkcie kiedyś mowa o programie komputerowym. Ale nie ma?
Ktoś wie co się z tym przepisem stało?

Pozostało 580 znaków

2015-02-20 07:46
szutreq
0

Dziękuję.
Chciałem jeszcze zapytać, jakie ma to znaczenie dla wykonawcy, zleceniobiorcy,
jest jakaś różnica czy tam będzie 20 czy 50%?

Pozostało 580 znaków

2015-02-20 08:41
2

dla zleceniodawcy żadne bo "tam" (czyli zapewne w umowie) tego nie będzie, dla zleceniobiorcy dość ważne bo jest to kwota jaką możesz odpisać od podatku


Chcesz pomocy - pokaż kod - abrakadabra źle działa z techniką.

Pozostało 580 znaków

2015-02-20 11:03
0

Hm, zastanówmy się: jaka to jest różnica dla zleceniobiorcy - zapłacić 9% podatku albo 18%?
To jest dokładnie 9% różnicy!

Ja bym powiedział, że 100%. - somekind 2015-02-20 16:41
Procenty są trudne :( Myślałam o 9% kwoty do bazowej. - aurel 2015-02-20 16:52
No, a ja o 100% większym podatku do zapłacenia. :P - somekind 2015-02-20 16:56

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0