Prawo autorskie, korzystanie z informacji innego serwisu

0

Witam,

mam pytanie, może ktoś z was się orientuje. Mam ciekawy pomysł na program, tylko jego główna funkcjonalnośc polegała by na przeszukiwaniu zawartości pewnego portalu, i w razie znalezienia szukanej informaji, podawała by link do danego contentu na tym portalu.

Czy taka funkcjonalność nie narusza praw autorskich?

Dziękuje za odpowiedź

1
_maze napisał(a):

(..)funkcjonalnośc polegała by na przeszukiwaniu zawartości pewnego portalu, i w razie znalezienia szukanej informaji, podawała by link do danego contentu na tym portalu.

Czy taka funkcjonalność nie narusza praw autorskich?

Nie, taka funkcjonalność nie narusza praw autorskich.

2

Znaczy sie chcesz zrobić wyszukiwarkę internetową dzialającą dla jednego serwisu? A myślisz że google narusza prawa autorskie prezentując swoje wyniki wyszukiwania? ;]
Łamałbyś prawo gdybyś kradł zawartośc takiej strony albo np. wyświetlał ją w ramce ze swoimi reklamami.

0

no właśnie zastanawiałem się, bo główna funkcjonalność aplikacji będzie się opierała na popularności czyjegoś serwisu. Czyli w pewien sposób wykorzystuje czyjś pomysł, czyjąś pracę. Tylko czy jest to akurat jakoś uregulowane? Jak nie to okey :)

1

o, w końcu ktoś zrobi dobrą wyszukiwarkę do 4p? :P

na poważnie - jeżeli Twoja strona nie będzie starała się wybrać tylko interesujących informacji, by wyświetlić je w swoim layoucie (i jeszcze między swoimi reklamami) - tylko faktycznie będzie pokazywać fragment + link - to wszystko jest ok.

0

Podepne sie pod ten temat, zeby nie zakladac podobnego. Mialem kiedys kiedys pomysl na mala apke do uzytku wlasnego. Działa by ona przykladowo w ten sposob, ze do menu kontekstowe plikow video zostalaby dodana nowa opcja, np "FilmWebInfo" / "IMDBInfo", po wybraniu pojawia sie okienko z informacjami na temat filmu (aktualna ocena, zarys fabuly, plakat, itd) - oczywiscie jesli ten plik zawiera faktycznie film mozliwy do znalezienia na filmwebie, imdb. Moje pytania sa nastepujace: ;)

Czy w ogole pobieranie danych z tych portali poprzez parsowanie zrodla strony jest legalne? Mial ktos cos z tym do czynienia? Glownie chodzi o użytek wlasny

1

Zapytaj u źródła. Na tych portalach CHYBA częściowo za dane odpowiadają użytkownicy - poszukaj więc na jakiej licencji udostępnia się tam te informacje.

Nas możesz pytać, ale my możemy dać Ci złą odpowiedź - zawsze najlepiej pytać o takie rzeczy u źródła.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1