Ile kosztuje życie w Krakowie?

0

Witam,

Mam pytanie do osób mieszkających w Krakowie. Ile kosztuje przeciętnie samodzielne życie w Krakowie z wynajmem mieszkania? Ile trzeba by było zarabiać żeby móc mieszkać w Krakowie i nie żywić się codziennie zupkami z biedronki?

Chciał bym się przeprowadzić do Krakowa, ale nie wiem czy z pensji początkującego programisty przeżyję :-)

Aha zapomniałem dodać, że w grę nie wchodzi mieszkanie w dzielnicy gdzie trzeba ciągle uważać żeby maczetą w plecy nie dostać.

0

zalezy czy pokoj czy mieszkanie, zalezy co jesz, zalezy od pierdyliarda rzeczy. napisz te pierdyliard rzeczy to Ci ktos odpowie

0
  • kawalerka od 1k na Nowej Hucie do 1,5k na Starym Mieście
  • bilet miesięczny niecałe 100zł
  • ubezpieczenie indywidualne na wypadek utraty ręki, nogi lub życia 250zł
0

Mieszkanie: kawalerka tysiak daleko od centrum, 1.5+ w centrum, bardziej luksusowe - sky is the limit. Polecam spojrzeć na krakow.gumtree.pl, gdzie jest właściwie najwięcej ofert w mieście. Dwupokojwe 1300-2000/ Ceny bez mediów. Jak nie masz kredytów ani dużych zobowiązań to za 3k przeżyjesz w miarę okej - jak w każdym dużo mieście. Da radę za mniej, ale już trzeba brać pod uwagę sprawdzanie cen czy limitowanie piw pitych na mieście.

Aha zapomniałem dodać, że w grę nie wchodzi mieszkanie w dzielnicy gdzie trzeba ciągle uważać żeby maczetą w plecy nie dostać.

Raczej nie ma takich dzielnic. Mieszkam czwarty rok tutaj i nie miałem żadnych zagrożeń życia i zdrowia, a lubię imprezować, a jako tako centrum - wbrew pozorom - jest najniebezpieczniejsze. Może jakieś osiedla Huty czy ze dwa blokowiska na Kurdwanowie i Azorach, jednak problem jest dużo mniejszy niż opinia Krakowa w kraju.

0

Jakie mieszkanie? Gdzie? Anyway, z pensji junior deva to bez żadnych problemów możesz mieszkać w krakowie ;)

0

Jeśli chodzi o rodzaj zakwaterowania to minimum kawalerka. @datdata podał tutaj przedział 1300 - 2000 zł. a te mieszkania/kawalerki za tą bardziej dolną cenę w przedziale to trzymają jakoś standard, czy to już bardziej "lepianki"?

z pensji junior deva to bez żadnych problemów możesz mieszkać w krakowie

No to już zależy...

To najwyżej pierwszych kilka miesięcy jak będę na okresie próbnym będę dojeżdżał a później coś wynajmę.

0

@dejmien
Zależy ile poświęcisz czasu na poszukiwania (im więcej tym lepiej), kiedy będziesz szukał (np. teraz jest szczyt sezonu i są najdroższe, ale za 2-3 miesiące będą tańsze) i ewentualnie w jakiejś tańszej dzielnicy. Dużo też zależy od farta.

Kawalerka za 1300zł powinna już być bardzo spoko, choć raczej nie w centrum, ale np. na Ruczaju miałem świetną za 1000zł plus media.

0

No właśnie mi tak w okolicach Ruczaju zależy. W sumie fakt lepiej poczekać kilka miesięczny to później będą tańsze.

0

@dejmien jak masz czas to poczekaj do końca sesji zimowej ;) Gdzieś końcem stycznia pojawi sie bardzo dużo tanich ofert po studentach którzy "skończyli" studia :D
Poza tym jak boisz się że słabo będzie z kasą to czemu chcesz koniecznie mieszkać sam? Pokój w jakimś studenckim mieszkaniu na 2-4 osoby to jest koszt o połowę mniejszy niż kawalerka a standard lepszy.

0

Kawalerkę poza ścisłym centrum, z podstawowym wyposażeniem (meble, pralka, lodówka), można znaleźć bez problemu za 800-900 odstępnego plus czynsz srednio jakies 200 zł i media zależnie od zużycia. Pokój w mieszkaniu studenckim jakieś 500-600 zł z mediami. Jak już pisali wyżej mieszkania najlepiej szukac po sesji czyli luty-marzec i czerwiec-lipiec, wtedy sporo się zwalnia wiec i ceny idą w dół, najdrożej jest wrzesień-październik. A na jedzenie to już jak kto lubi, ale dużych supermarketów nie brakuje, a tam zawsze można kupić coś na promocji. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to legendy jakie krążą o Krakowie są moim zdaniem mocno przesadzone.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1