Java - zastosowania i przyszłość

0

Witam,
Jakie obecnie zastosowania ma Java ? Czy ma przyszłość czy zostanie wyparta przez .NET ?
Czy opłaca się w niej robić aplikacje okienkowe ?

0

Z ilu aplikacji okienkowych napisanych pod .NETa korzystasz? Największy rynek to web, Android i iOS jeśli chodzi o aplikacje konsumenckie. W aplikacjach biznesowych korzysta się z czegokolwiek co uzgodniło się z klientem i chyba w większości to też web. A web to przeglądarka po stronie klienta + serwer napisany w czymkolwiek.

Tematów tego typu było na 4p mnóstwo, wystarczy wbić w szukajkę słowa: "java przyszłość".

4

Czy opłaca się w niej robić aplikacje okienkowe ?

Nie.

0

Po prostu jestem ciekaw, bo słyszę głosy, że Java jest słaba, zasobożerna i że .NET jest lepszy. Chciałem zasięgnąć opinii ludzi pracujących w tej technologii.

2

słyszę głosy

W głowie???

Liczby, panie. Podaj pan liczby. Tu są pewne: http://benchmarksgame.alioth.debian.org/u64q/java.php ale to tylko mikrotesty. W zastosowaniach biznesowych wątpię by były jakieś duże różnice między Java a .NET. Raz jedno wydajniesze, raz drugie, zapewne.

I tak wąskim gardłem są zwykle operacje I/O jak np dostęp do bazy, opóźnienia na łączach, itp itd Jeśli jeden gość wybierze MSSQL bo jest fanboyem MS, a drugi wybierze Apache Cassandra, bo jest w stanie przeorganizować swoje dane do tego typu bazy, to ten drugi osiągnie wielokrotnie większą wydajność.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1