Narzekanie na google

Odpowiedz Nowy wątek
2014-08-04 09:24

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 7 godzin temu

Lokalizacja: Monachium

0

Do gmaila można podpiąć zewnętrzne konto mailowe pop3/imap. Miałem kilka podpięte, ustawione, żeby automatycznie dostawały tag i pomijały skrzynkę odbiorczą. Wtedy maile adresowane na adres gmailowy są w skrzynce odbiorczej a pozostałe w zakładce z tagiem. I taka duża firma jak Google coś tam popsuła i około 2 - 3 tygodnie temu opcja przypisywania tagu do wiadomości się sama odznaczyła. Jak łatwo się domyślić maile wtedy nie były widoczne, bo omijały skrzynkę odbiorczą. Miałem z tym kilka problemów, bo część wiadomości jednak dostawała tag dzięki specjalnym filtrom. Przez to nie zauważyłem od razu, że jakichś wiadomości nie dostaje. Na dodatek w ogóle tego nie naprawili (nie przywrócili moich ustawień) i sam musiałem znowu ustawić, żeby był tag. Przy tak dużej firmie pewnie tysiące ludzi nie zauważyło listów jak ja.

I nawet nigdzie się nie przyznali do błędu, tylko na jakimś productforums.google.com można coś przeczytać:

I have Gmail check my business emails from somewhere else, when they arrive they are put in the appropriate folder. On July 20th I noticed that my POP emails stopped showing up in my folders. I presumed something went wrong with the POP3 settings, so I went to "Accounts and Import". I noticed that "Check mail from other accounts (using POP3)" was showing that there had been recent activity.

I went back to the browser interface, and clicked on "All mail". There I discovered the previous 3 days of email from my 3 different work accounts.

Back in settings I went to "Edit mail account" for each of my POP accounts, noticed that the checkbox "Label incoming messages:" was clear. I knew this was not right, I have it set to "Archive incoming messages" for these accounts, so it goes straight to the folder. So for each account I checked the box again. Immediately after doing this, Gmail rechecked my pop accounts, and some new emails were downloaded. I went to the appropriate folders, and sure enough, my new emails were in there.

I thought that solved the problem. However, less than 24 hours later I stopped getting emails delivered to the correct folders again. Back into "Edit email account" and sure enough, all the "Label incoming messages:" boxes were unchecked. I checked them again, and saved the settings... and now 2 days later they are all unchecked again.

This is a problem with Gmail. I am not going in there and manually unchecking those boxes. Gmail is.

madkiwi

Gmail currently has an error in Mailfetcher - Check Mail from Other Accounts - where the label checkbox is not "sticking" and that instruction is being unchecked. This HAS been reported, and the team are working on it.

So if you had Mailfetcher set to Label your incoming mail and have it Skip the Inbox (Archive) then when the Label checkbox becomes unchecked, then the mail will only Skip the Inbox and NOT be labelled.

icantchoosenoe
https://productforums.google.[...]rum/#!topic/gmail/GvsRrxOdy6Y

edytowany 1x, ostatnio: Darck, 2014-08-04 09:25

Pozostało 580 znaków

2014-08-04 16:47

Rejestracja: 17 lat temu

Ostatnio: 3 lata temu

Lokalizacja: Kielce

0

Nie żeby coś truć, ale GMail nie jest produktem w tym wypadku ;) Produktem jest ten do którego adresowane są płatne reklamy w gmailu ;) Więc technicznie google powinno się tłumaczyć reklamodawcom dlaczego płacą a ich reklamy nie są wyświetlane/klikane a nie użytkownikom darmowej usługi tłumaczyć się ze coś nie działa ;)


HAKGER - 50% Complete
Chyba chciałeś powiedzieć klientem, a nie produktem. - Darck 2014-08-05 15:44
Wiem co mówię ;) to parafrazowanie głupiego "if you're not paying for it; you are the product". Oczywiście z przymrużeniem oka. Tak na poważnie: jasne że Google powinno się zachować poważnie i coś powiedzieć, dać jakiś komunikat nawet w skrzynce dla userów że zmieniły się ustawienia i mogę mieć problemy, ale tego nie zrobili. Wiele innych firm w podobnej sytuacji dostało by po głowie, a tak to przechodzi cicho, mimo iż to w sumie świetna okazja dla płatnych alternatyw żeby się reklamować. - Johnny_Bit 2014-08-05 16:09

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0