Wycena niewielkiego projektu ASP .NET MVC

1

Witam,

Dostałem a w zasadzie załatwiłem sobie niewielkie zlecenie projektu w MVC. Projekt to coś w rodzaju godzinówki w której pracownicy biura będą uzupełniać czas pracy nad danym projektem w danym dniu. Szef z kolei będzie miał możlwiość podglądania tego i generowania raportów.
Zakres:

-rejestracja użytkowników dokonywana przez admina(szefa)
-generowanie tabelki w której miesiąc będzie rozpiany na dni tygodnia w kolumnach a w wierszach ID i nazwa projektu. Pojedyncze pole odpowiada czasowi pracy nad danym projektem w danym dniu. Kliknięcie na pole uruchamia je do edycji (tzn można wpisać liczbę godzin)
-użytkownik ma możlwiość tymczasowego zapisania godzin pracy bez umieszczania ich trwale w bazie (akceptacja uniemożliwi późniejsze zmiany)
-szef może generować różnego rodzaju raporty, wykresy zestawienia

Technologie; MVC,AJAX,jQuery,HTML

Ile mogę wziąć za tego typu projekt ? Nie jest on bardzo skomplikowany, a dla mnie to bardziej szansa na nauczenie się nowych technologii(mój pierwszy projekt w wymienionych, w zasadzie to na nim dopiero bym się ich uczył) niż zarobek niemniej parę groszy by się przydało z tego dostać.

Pozdrawiam

0

Na Twoim miejscu wypisałbym sobie wszystkie zadania tej aplikacji, następnie przemyślał ile czasu mi zajmie każde z nich, zsumował dodał z 2 -3 dni na poprawki i ewentualny poślizg i potem pomnożył przez np. 30-40 zł i zobaczyć ile wyjdzie :)

0

@W2K, a jak zrobisz raporty? I jaka baza/ORM?

0

Sql server i entity framework. Co do raportów jeszcze nie wiem. Będę miał jeszcze spotkanie ws tego jaki będzie ich zakres . Choć raczej zamknie się to w zwykłej tabeli na stronie z podsumowanie. Co do szacowania to sposób który podał ne0 jest oczywisty tyle że jest tu mały haczyk. Ponieważ dopiero się uczę podanie że to a to zajmie mi tyle i tyle jest raczej niewykonalne.
Myślałem żeby wziąć za to 1500 do 2000 zł ale nie wiem jak to się ma do realiów i czy inwestor tyle zapłaci. To raczej branża która oszczędza na it jak się da

0

Jeśli korzystasz z SQL Servera, to do raportowania możesz użyć SQL Server Reporting Services, które w miarę łatwy sposób osadzisz w aplikacji MVC (mimo, że kontrolka jest z WebForms).

Co do samych wymagań do aplikacji, to chyba nawet nie wiesz (i klient pewno też nie), jaki jest faktyczny zakres tego zagadnienia:

  1. Kto będzie akceptował wpisane przez pracowników godziny?
  2. Czy lista projektów jest stała?
  3. Czy każdy pracownik jest przypisany zawsze do tych samych projektów?
  4. Jak ma przebiegać walidacja liczby wpisanych godzin? Co z cząstkowymi etatami?
  5. Czy można wpisywać nadgodziny, a jeśli tak, to na jakich zasadach?
  6. Co z weekendami i świętami? Czy w nie też można wpisywać godziny?

Parę lat temu pisałem coś takiego, i to nie było takie proste. To dobre 2 miesiące roboty.

0

Tzn to też jest troszke inaczej. Obecnie wygląda to po prostu tak że godzinówka to plik excela który każdy pracownik wysyła mailem do szefa (firma 10 osób) więc kilka spraw się trochę upraszcza. Widomo że zrobienie tego kompleksowo pod dużą firmę to inny kaliber.

1.Nie są akceptowane - jest założenie że godziny są wpisywane uczciwie. Nie ma nikigo kto by werfikowal czy rzeczywiście pracowało się tyle a tyle
2. Nie jest stała. Nowe projekty pojawiają się bardzo często. Cżesto to sami pracownicy powinni wpisywać i dodawać projekty do bazy
3. Nie. Pracownik często pracuje jednego dnia nad kilkoma różnymi projektami
4,5,6 Rozliczenia są prowadzone na podstawie faktycznej wpisanej liczby godzin bez rozróznienia na cząstkowe i całe etaty. Godziny można też wpisywać w weekendy i święta.

W zasadzie sądzę że po prostu internetowa wersja takiej excelowskiej tabelki w której wszystko zapisuje się na bieżąco w bazie to coś co usatysfakcjonowałoby klienta.

0
W2K napisał(a):
  1. Nie jest stała. Nowe projekty pojawiają się bardzo często. Cżesto to sami pracownicy powinni wpisywać i dodawać projekty do bazy
  2. Nie. Pracownik często pracuje jednego dnia nad kilkoma różnymi projektami

Czyli i tak musisz w bazie trzymać definicję projektów i powiązań użytkowników do nich.

W zasadzie sądzę że po prostu internetowa wersja takiej excelowskiej tabelki w której wszystko zapisuje się na bieżąco w bazie to coś co usatysfakcjonowałoby klienta.

No to wystarczy Google Docs. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1