Płatność kartą kredytową na Poczcie

0

Chcę odebrać przesyłkę na poczcie i zapłacić kartą kredytową. Nie wiem tylko, czy taka operacja zostanie zaksięgowana jako płatność elektroniczna, czy jako wypłata z bankomatu (jak twierdzi sporo ludzi w internecie). Ktoś wie?

Nie potrafię znaleźć odpowiedzi na stronie Poczty, a negatywne informacje w internecie są sprzed kilku lat, więc coś mogło się zmienić. Nie wierzę też w to, że pani z okienka potrafiła udzielić prawdziwiej informacji, bo to jednak zbyt skomplikowana sprawa. Dlatego mam nadzieję, że ktoś tutaj takie coś zrobił i przeżył. ;)

2

Mam stare informacje, tj grudzień 2013. Płacąc kartą na poczcie potraktowało jak wypłatę z terminala (nie bankomatu) więc prowizja była gruba. przez to odechciało mi się próbować więcej.

0

Grudzień 2013 to akurat świeże info. :)

Dzięki, z tego wynika, że w takim razie trzeba dymać z gotówką, jak w XIX wieku. :/

1

Potwierdzam, płatność kartą na poczcie jest traktowana jako wypłata z konta. W związku z tym może być naliczona prowizja zarówno w przypadku kredytowej jak i bankomatowej.

1

@somekind - nie wiem jak sobie to liczy poczta itp, ale mam taką fajną usługę "wypłaty ze wszystkich bankomatów za darmo". A jak na złość na poczcie wypłata poczęstowała mnie prowizją, więc uznane toto nie było za bankomat. w opisie prowizji było coś w stylu "Prowizja za wypłatę POS Poczta Polska SA" czy coś podobnego.

0

Hm, to jak to działa? Czym różni się terminal poczty od terminala Żabki? Przyznam, że pierwsze słyszę, by pojawiała się prowizja za płatność kartą.

0

Z tego, co ja rozumiem, to Poczta ma terminale do wypłat (czyli coś, co działa jak bankomat), a nie płatności bezgotówkowych. Jak chcesz zapłacić za coś na Poczcie, to nie jest to jedna operacja, jak w zwykłym sklepie, lecz dwie: wypłata gotówki z konta oraz wpłata do kasy poczty (tak, jakbyś przyniósł gotówkę).
Wydaje mi się, że wynika to z kwestii prowizji. Za wypłatę z terminala prowizję odciąga bank (czy tam Visa) od klienta. Gdyby na poczcie były normalne terminale, to prowizje płaciłaby Poczta.

0

Ja to widze tak. transkacje dziela sie na:

  • gotowkowe - gdzie pieniadze wedruja od banku do Ciebie, najczesciej w formie fizycznej poprzez wyplate "zywej" gotowki z bankomatu. - pobierana prowizja (kwestia banku)

-bezgotowkowe - gdzie pieniadze wedruja z twojego konta w banku na poczet jakiejs uslugi lub produktu (platnosci w sklepach etc.). - niepobierana prowizja (kwestia banku)

Wiec dalczego poczta zalicza sie do gotowkowe skoro placimy za jakis produkt. bo IMHO poczta wyplaca twoje pieniadze z banku i od razu wplaca je do siebie na konto. i ze swojego konta oplaca ci rachunek. Wiec dla twojego banku jest to wyplata gotowki an dowolny cel. co innego by bylo gdybys majac zaplacic rachunek za energie elektryczna poszedl do zakaldu energetycznego i wplacil IM bezposrednio. wtedy oplacasz usluge i nie pobierana jest oplata.

troche zakrecone, ale to jest jak ja to widze

0
Marooned napisał(a):

Hm, to jak to działa? Czym różni się terminal poczty od terminala Żabki? Przyznam, że pierwsze słyszę, by pojawiała się prowizja za płatność kartą.

Terminal jako taki niczym się nie różni. Różni się tutaj rodzaj transakcji:
-płacąc za towar/usługę np. w takiej żabce to jest transakcja sprzedaży
-na poczcie jest to pewnie transakcja gotówka
-jest też transakcja cashback(coś jak połączenie transakcji sprzedaży z gotówką, ale najczęściej wielkość wypłaty jest obwarowana ograniczeniami i zależy od wartości sprzedażowej części transakcji - co tak btw. rodzi komplikacje przy bezstykowych płatnościach).

Oczywiście terminale POS są traktowane inaczej niż bankomaty. Dodatkowo zależy to jeszcze od agenta rozliczeniowego(którym może być bank).
To tak od strony technicznej.

Być może poczta woli właśnie transakcje gotówka np. z powodu prowizji, które by musieli płacić przy transakcji sprzedaży, może jeszcze jakieś motywy podatkowe?

0

Alior po prostu napisał mi, że to wypłata w okienku obcego banku. Nie polecam. :-D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0