Temat na projekt

0

Witam wszystkich, mam pewien problem... muszę wymyślić temat na projekt z programowania w którym muszą być: Język programowania: C++, Java, C#. W projekcie znalazły elementy programowania obiektowego (klasy, metody, dziedziczenie, polimorfizm).

Chodzi mi o to żeby temat zawierał wszystkie te elementy ale nie był trudny do wykonania. Ma to być aplikacja konsolowa, nie sensownego nie przychodzi mi do głowy.

Móglby byc podobny trudnościa do tego: System rezerwacji miejsc w samolotach. System posiada informacje o dostępnych lotach (data, godzina, miasto startu i lądowania, ilość miejsc i cena) i pozwala:
a) Wyszukać lot z dostępnymi miejscami (wg. miasta startu lub lądowania i daty).
b) Dokonać i odwołać rezerwację. W przypadku rezerwacji pasażer (podany poprzez imię i nazwisko oraz kod rezerwacji) jest wpisywany na listę pasażerów dla danego lotu (jeśli są wolne miejsca). Ma być również wypisywana kwota do zapłaty.
c) Wypisać listę pasażerów danego lotu.

Rzuci ktoś pomysłem?

0

Jak nie na samolot to do kina

0

Konsolowa? Tak szczerze żeby to było bardziej przejrzyste i miało ręce i nogi to jednak lepiej zrobić to chociażby na formach. 2-3 formy, dużo pracy nie ma a przynajmniej unikniesz stwichy w menu.

Co do tematu to może np prosty uczelniany system? Rejestr studentów, przydzielanie stypendiów, rejestr wykładowców, zajęcia itp. Prosty przykład ale Wszystko to co napisałeś możesz zastosować.

2
eL napisał(a):

Konsolowa? Tak szczerze żeby to było bardziej przejrzyste i miało ręce i nogi to jednak lepiej zrobić to chociażby na formach. 2-3 formy, dużo pracy nie ma a przynajmniej unikniesz stwichy w menu.

Bzdury Pan pleciesz. Poza tym dobrze napisana aplikacja obiektowa będzie miała głęboko w poważaniu warstwę komunikacji. A że zrobienie takowej w TUI jest znacznie prostsze niż GUI to samo rozumie przez się.

0

dzięki za podpowiedzi;)

W Javie jest to spoko do zrobienia? Bo jak już mam się zacząć wtajemniczać w programowanie to wolałbym Jave.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1