Czat na facebooku

0

Cześć, mam pytanko o czat po prawej stronie facebooka ? Dlaczego są na nim tylko niektórzy moi znajomi ?

Rozumiem, że wszyscy się nie zmieszczą na liście bez scrolla, ale dlaczego akurat Ci zostali wybrani, którzy są na liście ?

0

Są to osoby, z którymi według Facebooka coś Cię łączy więcej niż to, że widnieją na liście Twoich znajomych, czyli rozmawiałeś z nimi, odwiedzałeś profil, polubiłeś ich post tudzież zdjęcie etc.

0

Nie wiem o co chodzi, ja mam znajomych po lewej i mam podzielonych znajomych na dwie grupy:

  • osoby z którymi się najczęściej komunikuje (nie ma podpisu, ale dedukuje po osobach)
  • reszta dostępnych znajomych
    (jest scrollbar)
0

Też mnie to zastanawia. Jak ja loguję się na facebooka, to mam chat z prawej strony. Wystarczy, że się wyloguję i zaloguje się dziewczyna i ma zupełnie coś innego - czyli chat po prawej stronie, a całość bardziej przypomina wersję facebooka mobilną. Ktoś się orientuje ile takich wersji interface'u facebooka istnieje?

0

Nie ogarniam was albo wy nie ogarniacie lewej od prawej...
Albo macie po LEWEJ listę ludzi których FB uważa za "najbliższych" wam i mozecie odpalać czat z nimi albo sobie wyszukać innego znajomego, albo macie czat po prawej taki bardziej rozbudowany. Żeby włączyć ten "prawy" należy klinkąć na magiczny napis "czat" w prawym dolnym rogu ekranu. Mystery solved.

0

Zasadniczo, istnieją dwie wersje interfejsu FB.

http://blogs-images.forbes.co[...]013/03/Forbes_New_FB_UI_1.jpg -> "nowy"
http://www.blogotechblog.com/[...]09/New-Facebook-interface.png -> "stary"

Ale w obydwu przypadkach jest najpierw lista pewnych znajomych (niby tych, z którymi się częściej komunikuję... ale w zasadzie to nie zawsze), a potem wszystkich.

0

Mi nie podoba się na tej liście właśnie, z którymi podobno częściej "komunikujemy się", to, że napisałem raz może dwa do kogoś kiedyś, i tę osobę wyświetla mi tam non stop od miesięcy co powiem szczerze, że nie obchodzi mnie tej osoby status - czy jest online.

0

Dzięki za udział w temacie:) Mam jeszcze jedno pytanie, czasami u ludzi pojawia się (czat po prawej) szary telefon i napisane ile minut/godzin temu był aktywny na facebok, a czasami jest tylko szara ikonka telefonu bez podanego ostatniego czasu, kiedy to był dostępny, dlaczego ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0