System do obsługiwania kas, itd.

0

Zamierzam stworzyć system obsługujący zamówienia w sklepie, nabijanie na kasy, przekazanie zamówienia dalej,
również na urządzenia mobilne, do dostawców. Rozumiem że podstawą jest zbudowanie sql, i zaprogramowanie, ale nie wiem
jak dalej wyglądałaby administracja tego, i czy taki projekt nie jest zbyt skomplikowany dla jednej osoby.

Efekt jaki chciałbym osiągnąć:
http://www.s4h.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=9

2

jednej osobie, sądząc po treści pytania, z nikłym doświadczeniem będzie bardzo ciężko zrobić to samemu. Taki system ma kilka elementów, które trzeba mieć opanowanych:

  • zaprojektowanie struktury bazy danych aby "miała ręce i nogi" - czyli dało się w niej zapisać wszystko to co zakłada projekt i była w miarę szybka
  • aplikacja desktopowa (główny program i obsługa urządzeń zewnętrznych)
  • aplikacja mobilna (to co sobie założyłeś)
  • komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi
    W najlepszej wersji masz do nauczenia się dwa języki programowania - SQL i C# lub SQL i java. W najgorszym przypadku będzie ich np. 5 - SQL, C#, objective C (iOS), Java (android), C# CF (Windows CE / Windows Mobile).

Na pierwszą większą aplikację uważam, że to za dużo dla jednej osoby. Zaczną Ci się mnożyć trudności i się zniechęcisz. Dodatkowym problemem są urządzenia zewnętrzne - będzie wiele rodzai urządzeń danego typu (np. różne kasy fiskalne) łączących się do komputera różnymi interfejsami (usb, rs232, ethernet) i aby to miało ręce i nogi należy je tak oprogramować aby dodanie nowego urządzenia (tak naprawdę nowego protokołu komunikacji) to nie było pisanie wszystkiego na nowo.

0

Dzięki za odpowiedź, aplikację oprę sql i C#, poza tym to prawda - nie obejdzie się bez pomocy.
A może jest ktoś w temacie kto wie czy są może gotowe darmowe moduły, albo cokolwiek co ułatwiłoby pracę.

0

Poczytaj sobie o protokolach i urzadzeniach, np. na stronie Novitusa: http://www.novitus.pl/pl/drukarki-fiskalne.html

0

Rozumiem że podstawą jest zbudowanie sql, i zaprogramowanie, ale nie wiem
jak dalej wyglądałaby administracja tego

Nope. Podstawą jest takie zaprojektowanie systemu by dodanie kolejnego protokołu nie ingerowało w żaden sposób z rdzeniem aplikacji. Musiałbyś zaporjektować odpowiedni mechanizm pluginów/diverów do systemu oraz jakiś uniwersalny sposób na przetrzymywanie danych. Jest to zdecydowanie zadanie nietrywialne. Inna sprawa, że nie wierze żebyś znalazł na to jakiegoś klienta, firma jednoosobowa nie jest wiarygodna przy składaniu ofert na takie rozwiązania.

0

Ja pisalem terminal sprzedazowy z obsluga dokumentow magazynowych, raportow sprzedazy no i rzecz jasna prowadzenie samej sprzedazy.
Serwis obslugujacy wagi i kasy fiskalne zaprojektowalem wlasnie na zasadzie architektury pluginowej -> obsluga wielu protokolow, w zaleznosci od tego jakiego protokolu uzywaja urzadzenia klienta. Przy kasach fiskalnych to z reguly i tak byl protokol PosNetu ale przy wagach juz bylo roznie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1