Natchienie i pomysły

0

Witajcie.

Obecnie cierpię na brak natchnienia :p Napisałem programik oparty na drzewie BST i rozwiązuję problemy z nim związane ale chciałbym zacząć programować coś nowego. Wpadłem na pomysł stworzenia posta z pomysłami na ciekawe programy, który to post byłby również inspiracją dla innych osób :)

Programy nie mogą być najprostsze, bo chodzi o to, żeby trochę się wysilić i pogłówkować. System z GUI np.

Czekam na pomysły:

Ode mnie:

  • napisanie komunikatora, który zagwarantuje bezpieczną komunikację między użytkownikami w oparciu o architekturę klucza publicznego PKI. Napisałem kiedyś coś takiego w C# dlatego dla mnie już odpada ten pomysł, ale może kogoś zainspiruję hehe.

Pozdrawiam
Grzesiek

0

System z GUI np.

To już jest o wiele więcej, niż "trochę" wysiłku...

Taki temat wałkowany był już chyba nie raz, lecz i tak ode mnie:

  • raytracer z jakimś drzewem (BSP/K-d/cokolwiek).
  • kompilator i/lub VM-ka
  • prosta przeglądarka renderująca HTML
  • rozwiązywanie zadań na SPOJ-u (:P)

Jak coś mi wpadnie na myśl, to dopiszę.

0

Downloader filmików z YT, najlepiej w WinAPI. Ciągle nie mam czasu oraz bardziej weny aby poprawić swojego i dojść dlaczego odwiedzone już przez przeglądarkę filmiki, ustalam linki ok, a dla wielu innych mam 403. Nie znam js i nie wiem jak prawidlowo wyodrębnia linki plugin do Opery. Dodatkowo jeżeli już byś coś takiego pisał to najlepiej z opcją batch pobierania. Mianowicie wklejamy linki, wybieramy lokalizacje i jakość, odpalamy i mamy na przykład czyjeść letsplaye w częsciach. Pobierać najlepiej plik po pliku, coś jak wget i lista.

Ja na ogół dłuższe niż 2 minuty filmiki zawsze pobieram, na ogół przez przeglądarkę www i plugin dla Opery (download-youtube-videos-as-mp4-1.5.3-1.oex i nowsze wersje). Dlaczego WinAPI? Bo exeki powinny być małe, zgrabne i wszystko fajne. Nieważne, że sam mam w miarę pojemny dysk twardy, a do tego łącze wyciąga z YT max swoich możliwości, czyli na UPC jakie posiadam to 100 megabitów/s. Niestety filmy i tak potrafią zabuforować, a i lepiej mi się ogląda pod GomPlayerem niż w YT, wygodniej się chociażby przewija jakby co.

Osobiście bym takie coś napisał, jakbym ogarnął problemy z 403. W sumie jest to napisane, ale po dodaniu signature= do linków, mój Downloader stał się awaryjny. A póki tego nie ogarnę, nie ma sensu implementacja trybu masowego pobierania. A na ogarnięcie jakoś brakuje motywacji i cierpliwości, jeśli ciągle raz ma się 403, a raz ok. Googlowałem, za takim downloaderem kiedyś. Owszem był jakiś rzekomo z masowym pobieraniem pliku po pliku, ale okazał się to być malware. Także teraz Twoja kolej, skoro nie masz nic lepszego do roboty :)

0

Obecnie rozwijam się w kierunku Qt więc bardziej z tego będę korzystał, ale inspiracja dla innych też się liczy. A nóż komuś zabraknie weny twórczej, a ktoś inny zarzuci temat typu: napisz api do gui w brainfucku. ;)

Myślę o czymś z tablicą haszową. Może jakaś obiektowa baza danych z wykorzystaniem takiej tablicy. Właśnie chętnie bym się algorytmiką pobawił. Zrobić serializację później ładnie takich obiektów...

Coś w tym jest.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0