Wydawanie własnego programu

0

Mam takie pytanie:
Otóż mam zamiar zrobić coś takiego, że zrobię sobie jakiś tam program (nieważne jaki) i chcę się poradzić tylko w kwestii lekko prawnej, chcę aby ten program był darmowy do celów niekomercyjnych tylko do celów komercyjnych płatny.

  • Na jakiej licencji wtedy mam wydać dany program ?? (chodzi mi tutaj o rodzaj typu : open-source i te inne)

  • Chciałbym jeszcze zrobić płatność SMS (np. 2.46zł czy coś w tym stylu wysyla sie smsa dostaje sie kod bądź w sms jest link do pobrania cokolwiek) i pytanie jakie usługi tego typu polecacie ??

  • Oraz ostatnie pytanie z tego co mi wiadomo urząd skarbowy zezwala na sprzedaż do odpowiedniej kwoty po przekroczeniu tej kwoty trzeba odprowadzić podatek (jeżeli takie coś istnieje to jaka to kwota ??)

5
liske1 napisał(a):

Oraz ostatnie pytanie z tego co mi wiadomo urząd skarbowy zezwala na sprzedaż do odpowiedniej kwoty po przekroczeniu tej kwoty trzeba odprowadzić podatek (jeżeli takie coś istnieje to jaka to kwota ??)

Nie Urząd Skarbowy, tylko Ustawa o Podatku Dochodowym, nie na sprzedaż, tylko na osiąganie dochodów z jakiegokolwiek źródła.

ShookTea napisał(a):

trzeba będzie ZUS płacić, a to ok. 150 zł w 2 pierwszych latach funkcjonowania, a później ok. 710 zł. Składki na ZUS płaci się co rok.

Nie 150 zł, tylko 400 zł, nie 710 zł, tylko 1000 zł, i nie co rok, tylko do 10. dnia każdego miesiąca.

Radio Erewań normalnie...

0

Dziękuję za informacje, które mi bardzo się przydały i za razem przepraszam bo teraz znalazłem podobny wątek: Sprzedaż własnego programu , który jest z tego samego roku...

0

A istnieje możliwość zarejestrowania działalności gospodarczej w innym kraju, gdzie ZUS nie jest obowiązkowy?

0

@Gjorni, nie znam kraju, w którym jakaś forma ZUSu nie jest obowiązkowa. Jest wiele krajów, w których "ZUS" jest niższy, niż w Polsce. Niestety, by legalnie w takim kraju zarejestrować działalność, zazwyczaj musisz być rezydentem tego kraju. Możesz:

  1. Udawać, że mieszkasz w tym kraju. Jak się wyda, zapłacisz podatek dodatkowo w Polsce (składkę chyba również).
  2. Założyć spółkę i siebie w niej zatrudnić. Musisz wtedy wziąć pod uwagę koszty prowadzenia księgowości spółki, oraz podwójne opodatkowanie dywidendy. Generalnie impreza opłaca się dopiero powyżej pewnego dochodu, który należy sobie policzyć. Jak nie potrafisz sobie policzyć, to daruj sobie prowadzenie spółki.
  3. Zgłosić się do firmy specjalizującej się w zatrudnianiu ludzi celem obniżenia składki ZUS (wystarczy wpisać w google "jak obniżyć składkę ZUS", "optymalizacja ZUS"). Oczywiście, usługa ta jest płatna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0