Wycieczka do USA

0

Planuje w kwietniu wycieczkę do USA - konkretnie do Miami i okolic na około tydzień. Czy ktoś był na podobnej wycieczce i może podzielić się wrażeniami? Przykładowo:

 • co tam warto zwiedzić
 • jak wyglądają kwestie transportu (prawka niestety jeszcze nie mam, więc pewnie zostaje przemieszczanie się pociągami i busami) - czy nie ma z tym problemu
 • jakie są ceny jedzenia
 • inne uwagi
1

@Adam Boduch się wybierał... i zdaje się nie wybrał: Podróż po USA - tam może masz trochę info, a może i on sam wpadnie tu i wypowie czego się dowiedział przygotowując ;)

0

O patrz. Również się w kwietniu wybieram, ale do NYC na prawie 2 tygodnie. Masz już wizę?

0

Wizy jeszcze nie mam. Wyjazd jest częściowo służbowy (tzn. najpierw jade na konferencje a potem zostaje na swój koszt), więc potrzebuje wszelkich papierów z pracy, żeby coś załatwić - a tych jeszcze nie dostałem.

1
0x200x20 napisał(a):

Planuje w kwietniu wycieczkę do USA - konkretnie do Miami i okolic na około tydzień. Czy ktoś był na podobnej wycieczce i może podzielić się wrażeniami? Przykładowo:

 • co tam warto zwiedzić
 • jak wyglądają kwestie transportu (prawka niestety jeszcze nie mam, więc pewnie zostaje przemieszczanie się pociągami i busami) - czy nie ma z tym problemu
 • jakie są ceny jedzenia
 • inne uwagi

W Miami i okolicach nie byłem, ale przez chwilę miałem taki plan. Osobiście rozważałem wtedy samo Miami + plaże, Orlando + Disneyland albo Bahamy. Nie wiem jak to wychodzi cenowo.

Takie rzeczy jak transport czy ceny zmieniają się dosyć znacząco w różnych częściach stanów. Za $2 mozesz zjeść double double (1000kc) z In-n'-out, za $7 eat-all-you-want w jakiejś indyjskiej restauracji, za $20 wielką pizzę na środku Broadway :) Mówiąc serio ja zwykle wydawałem na obiad około $5 w zwykle knajpie. Koszty transportu publicznego zwykle są raczej ok, opłaca się kupować bilety kilkudniowe. Z jakością transportu bywa różnie, niektóre wielkie miasta mają naprawdę beznadziejna sieć miejską, choć dużo bardziej widać to w małych miasteczkach. Tam gdzie mieszkałem bez samochodu właściwie nie dało się poruszać.

Polecam siąść przed google i zorientować się w atrakcjach, cenach i rzeczach typowo turystycznych. Warto zacząć tutaj: http://wikitravel.org/en/Florida

3

Jako, że właśnie wróciłem podzielę się wrażeniami; może komuś się w przyszłości przyda.

 1. Wiza - załatwiona w tydzień - najdłużej trwało wypełnianie wniosków (gdzie np. pytają cię czy jesteś terrorystą :D). Rozmowa z konsulem trwała 2 minuty, po kilku dniach odebrałem paszport z wizą na 10 lat. Na rozmowie podstawowe pytania - jaki jest cel wizyty i na ile chcę wyjechać.
 2. Wjazd do USA - rozmowa z urzędnikiem też bez problemu i załatwiony pobyt na 6 miesięcy (chociaż potrzebowałem tylko 2 tygodni). Pytania takie same jak przy załatwianiu wizy.
 3. Co warto zwiedzić - ja byłem na Florydzie - zwiedziłem Miami, Orlando i Cape Canaveral. Najbardziej podobały mi się parki tematyczne w Orlando - szczególnie Univesal Studios, ale Disney World też dawał radę. W Cape Canaveral oczywiście warto zobaczyć Kennedy Space Center. Miami to piękne miasto ale w zasadzie poza plażami nie ma tam wiele ciekawego.
 4. Kwestia transportu - bez samochodu człowiek ma mocno w plecy. Żeby gdzieś dojść czasem trzeba zasuwać po ulicy bo chodnika brak. Jak pytasz o drogę to ludzie zaczynają "just take your car..." nawet jak miejsce o które pytasz jest odległe o 1.5 km. Do tego niektóre dzielnice są niebezpieczne (jak np. okolice stakcji Amtrak w Miami) i lepiej tam nie łazić na piechotę.
 5. Ceny hoteli - w Miami zdecydowanie drożej - w 3 gwiazdkowym hotelu w Orlando zapłaciłem 80$ za noc, w Miami znacznie więcej. Ceny jedzenia są większe niż w Polsce, ale być może to wynika z faktu, że zatrzymałem w centrach turystycznych i nie bardzo szukałem czegoś tańszego. Połączenia w T-mobile w roamingu jakieś 12zł/min więc lepiej korzystać z hotelowych telefonów.
 6. Ogólne wrażenia - pozytywne, ludzie są mili i chętnie pomagają, Floryda jest piękna. Kiedyś na pewno wybiorę się na dłuższą objazdową wycieczkę - ale dopiero wtedy gdy zrobię prawko.
0

@0x200x20:

 1. ile kosztowal Cie bilet lotniczy? Skad i dokad leciales (jakies miasto)?
 2. Ile wydales "na miejscu" przez te 2 tyg? Bo jezeli $80 * 2 tyg to sporo kasy, i to za sam nocleg :)
 3. Mowisz, ze nie masz prawka, wiec jak sie poruszales? Pociagiem, autobusem, taxi? :P
 4. Jak tam wyglada nocne zycie w Miami? :)
 5. Byles na meczu NBA albo NFL? ;)
1
 1. Bilet nie mam pojęcia - fundowała firma (na początku 2 dni konferencji w Miami wraz z opłaconym hotelem). Wylot z Krakowa przez Monachium i Charlotte do Miami. Powrót z Miami przez Rzym do Krakowa.
  Po dwóch dniach w Miami pojechałem Amtrakiem do Orlando na 4 dni (koszt biletu $42).
  Po 4 dniach w Orlando (i Cape Canaveral) wróciłem do Miami na 4 dni busem (koszt biletu $53).
  Pomiędzy hotelem a lotniskiem/stacją poruszałem się taxi (w zasadzie ciężko inaczej). Koszt taxi w jedna stronę ok. $33-$50.

Hotel w Orlando 4 noce: $320
Hotel w Miami 4 noce: $480
+3 noce na konferencje w Miami - hotel też fundowała firma.
Na theme parki + KSC - razem ok. $300
Na taksówki, busy, pociągi: $260
Na jedzenie w sumie ok. $200

Jestem ciekaw ile by mnie kosztowało wynajęcie samochodu + paliwo + dodatkowe opłaty jak parking.
Wycieczka raczej nie najtańsza, jak bym miał jeszcze kupić bilet na samolot to pewnie bym się zastanowił.

 1. Nocne życie w Miami głównie South Beach (kluby w architekturze art-deco http://ustours.biz/wp-content/uploads/2011/04/200906041431163.jpg) ;) Ceny hotełow na South Beach zwalają z nóg wiec zatrzymałem się na North Beach (dało się dojechać w pół godziny autobusem).
 2. Na meczach nie byłem, nie interesuje się sportem :P
0

Samo wypożyczenie samochodu może nie jest tak drogie ale drogie jest ubezpieczenie. Za tydzień zapłaciłem 600$ z czego połowa to ubezpieczenie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1